Aşk Adası yayından kaldırıldı mı? Aşk Adası yasaklandı mı?

ask adasi yayindan kaldirildi mi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, ‘Aşk Adası’ adlı yapımla ilgili yapılan ön incelemenin sonuçlarını paylaştı ve toplumsal ve kültürel değerlere uygun olmayan içeriklere izin verilmeyeceğini belirtti. Ancak, Aşk Adası’nın yayından kaldırılıp kaldırılmadığı veya yasaklanıp yasaklanmadığı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bu durum hakkında daha fazla bilgi bekleniyor.

RTÜK, İngiltere’de büyük reyting elde eden ve Saba Tümer’in sunumuyla Türkiye’de uyarlanan Aşk Adası adlı yarışma programıyla ilgili adımlar atmaya başladı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, yapımla ilgili ön incelemenin yapıldığını ve toplumsal ve kültürel değerlere uygun olmayan içeriklere izin verilmeyeceğini belirtti.

ingiltere nin unlu y 8

Yarışmanın ilk fragmanı büyük ilgi gördü ve içinde geçen “Aşk istiyorum, erkek istiyorum erkek” sözleri dikkat çekti. Ancak, Aşk Adası’nın yayından kaldırılıp kaldırılmadığı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Durum hakkında daha fazla bilgi bekleniyor.

Aşk Adası yayından kaldırıldı mı?

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, ‘Aşk Adası’ isimli yapımla ilgili ön incelemenin yapıldığını, toplumsal ve kültürel değerlerle bağdaşmayan hiçbir yapıma müsaade edilmeyeceğini açıkladı.

RTÜK Başkanı Şahin, sosyal paylaşım sitesi X hesabından yaptığı paylaşımda, “Sosyal medya başta olmak üzere bazı basın organlarında tartışılan ‘Aşk Adası’ isimli bir yapımla alakalı gerekli ön inceleme Üst Kurulumuz tarafından yapılmıştır.

ingiltere nin unlu y 7

Üst Kurul Başkanlığı, bir dijital medya platformunda yayınlanacağı belirtilen yapımla alakalı yapmış olduğu araştırmada, tanıtım fragmanının ilgili seç-izle platformu tarafından yayınlanmadığını belirlemiştir.

RTÜK, program fragmanının bahse konu dijital yayıncının bilgisi dışında yapımcı firmanın kendi sitesinden onay alınmadan yayınladığını tespit etmiştir. Toplumsal ve kültürel değerlerimizle bağdaşmayan hiçbir yapıma müsaade etmeyen RTÜK’ün konuyu yakından takip ettiğinin bilinmesini önemle kamuoyuna arz ederiz” ifadelerine yer verdi.

Aşk Adası yayından kaldırıldı mı? Aşk Adası yasaklandı mı?
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!