Atatürk’ü canlandıran Aras Bulut İynemli, Disney’e neden tepki göstermediğini anlattı

Atatürk'ü oynayan Aras Bulut İynemli, Disney'in Atatürk filmini yayınlamaktan vazgeçmesine tepki göstermeyince eleştirilmişti. Şimdi ise oyuncu, neden tepki göstermediğini açıkladı. İynemli, Atatürk'ün söz konusu olduğu bir konuda tepkisini bu şekilde dile getirdiğini belirtti. #ArasBulutİynemli #Atatürk #Disney

aras bulut iynemli
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürk’ü canlandıran ünlü oyuncu Aras Bulut İynemli, Disney Plus’un son anda Atatürk filmini yayınlamaktan vazgeçmesine tepki göstermeyince eleştirilmişti. Ünlü oyuncu bu konuda ilk kez konuştu. Candaş Tolga Işık’ın yapımcılığını yaptığı ‘Az Önce Konuştum’ programına konuk olan İynemli, Disney’e neden tepki göstermediğini anlattı. Ünlü oyuncu, “Sustuysak adabımızdan sustuk” diyerek, tepkisiz kalmasının nedenlerini açıkladı.

aras bulut iynemli

Candaş Tolga Işık’ın “İlk bu yayınlanmama ihtimali olduğunu duyduğunuzda ne hissettiniz?” sorusuna Aras Bulut İynemli şöyle cevap verdi;

“Hayal kırıklığı, öfke. O öfkeyi yaşayan benim arkadaşlarımın, bu toprağın insanlarının yaşadığı öfkenin 10 katını hissettim. Ama ben bu işin içinde olduğum için, bu işin öznesi olduğum için ona göre davranmam gerekiyordu. Bu benim bilinçli kararım.”

“Kızgınım ve kırgınım. Sen, ben bir kişi daha var yola çıkıyoruz. Sen yayıncısın, yapımcı ve biz ekibiz.” diyen Aras Bulut, devamında şunları söyledi:

ataturk u canlandira 1

“Sen son 3 ay kala ‘Ben yokum’ diyorsun kırılmaz mıyım sana kızmaz mıyım, bir de söz konusu Atatürk. Disney Herkes tepkisini başka türlü dile getirir, ben işin içindeki kişi olarak tepkimi bu şekilde dile getirdim. Ne zaman biraz daha kişiselleştirilmeye başladı o zaman cevap verdim. Ne yaptıysam kararlı bilerek yaptım.

Ben 14 senedir bu işi yapıyorum ,çok tecrübeliyim diye konuşmuyorum ama benim bir yolum var o yolda da kendime göre kendi bildiğim kendi sahiplendiğim şekilde verdim kararlarımı aslında. Susma değil, ‘Korkaklığından sustu’ ya da ‘Sözleşmesi vardı sustu’ dendi edebimizden adabımızdan da susuyoruz, anamızdan babamızdan böyle öğrendik biz.”

Atatürk’ü canlandıran Aras Bulut İynemli, Disney’e neden tepki göstermediğini anlattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!