Aydilge’den ‘Dilber’ akımına sert tepki! “O elbise sadece bir elbise değil…”

Ünlü şarkıcı Aydilge, Yılmaz Erdoğan'ın İnci Taneleri dizisinin fragmanında Dilber karakterinin elbisesiyle ilgili yaşanan tartışmalara sert tepki gösterdi. Aydilge, kadınların tercihlerine saygı duyulması gerektiğini ve pavyon kültürünün binlerce kadının acısını temsil ettiğini belirterek, 'Dilber' akımının geçici olduğunu, ancak pavyonda çalışan kadınların yaşadığı acıların hiç geçmeyeceğini vurguladı. #Aydilge #İnciTaneleri #DilberAkımı

aydilge den dilber
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü şarkıcı Aydilge, son zamanlarda popüler olan ‘Dilber’ akımına sert tepki gösterdi. Aydilge, Yılmaz Erdoğan’ın yeni dizi filmi İnci Taneleri’nin fragmanında geçen Dilber karakterinin elbisesiyle ilgili yaşanan tartışmaları eleştirdi.

Sosyal medyada büyük ses getiren Dilber karakterinin fragmanında Hazar Ergüçlü’nün üzerindeki elbise, hemen dikkat çekti. Aydilge, bu duruma tepki göstererek, bir video paylaştı ve şu ifadeleri kullandı:

Babamın yıllar önce bir hastası vardı. Pavyonda çalışan ve mide kanseri olan bir kadın. Aşırı içkiye, sigaraya ve şiddete maruz kalmış bir kadın. Babam ona kanser olduğunu açıkladığında kadın ‘Doktor bey ben zaten kanserin içindeyim’ demiş. Şimdi bu pavyon dansıyla ilgili amma duyar kastınız diyenler var. Evet kadınlar belki o elbise ile sadece beğenilmek ve popüler bir dansı taklit etmek, cinsel olarak arzulanmak istiyorlar.

aydilge den dilber 1

Kişisel tercihleri ne diyebiliriz ki. Ama şunu da hatırlatmak gerekir; o elbise sadece bir elbise değil, o dans sadece bir dans değil, onların temsil ettiği pavyon kültürü binlerce kadının acısıdır.” dedi.

Aydilge, video da ayrıca “Dans ederken siz bu acıların üzerinde tepiniyorsunuz.” diyerek binlerce akımın gelip geçtiği gibi bu akımında geçeceğini ama pavyon kadınların acılarının devam edeceğini söyledi.

Ünlü şarkıcı, ayrıca İnci Taneleri dizisinin fragmanında geçen “Herkes yer içer, hesabı Dilber öder” sözünü hatırlatarak “Hesabı gerçekten Dilber ödeyecek… Belki de hayatlarıyla ödeyecekler.” diyerek sözlerini tamamladı.

Aydilge’den ‘Dilber’ akımına sert tepki! “O elbise sadece bir elbise değil…”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!