Bakan Mehmet Fatih Kacır, MasterChef All Star’a Konuk Oldu!

httpswww.ensonhab 572
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TV8 ekranlarının ilgi çeken yarışma programı MasterChef All Star‘da akşamlar, yarışmanın heyecanlı atmosferi ile renklenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz akşamki bölümde, haftanın tamamında yoğun bir rekabet sergileyen kırmızı ve mavi takım üyeleri, ödül oyununun zorlu parkurunda karşılaştılar. Şeflerin özel isteği, coğrafi işaretli malzemeler ile hazırlanacak özgün tarifler oldu.

Yarışmanın bu bölümüne ise, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır konuk oldu. Sevimli ve popüler bu yarışmanın çerçevesinde, coğrafi işaretli sebze ve meyveler hakkında bilgiler verdi. Yarışmanın heyecanlı seyrinin sonunda, ikinci etaba geçmeye hak kazananlar belirlendi. Ancak, akşamın en büyük zaferi Eren’e ait oldu. Masterchef All Star’ın 100,000 TL’lik büyük ödülünün sahibi olarak geceyi krallar gibi tamamladı.

Öte yandan, Bakan Kacır’ın katılımıyla MasterChef All Star programında, coğrafi işaret tesciline dikkat çekildi. Bakan Kacır, “Coğrafi işaret tescilini, yerel değerlerimize daha fazla değer katabilmek için önemli bir araç olarak görüyoruz. Coğrafi işaretli ürün sayımızı 19’a çıkarmayı başardık” dedi. Ayrıca, bu sayının daha da artırılacağını ve Türkiye’nin yerel değerlerinin özellikle yerel değerlerin daha güçlü korunmasına odaklandığını belirtti. Kacır, “Türkiye’nin yerel değerlerini global çapta daha güçlü bir şekilde tanıtmak ve korumak istiyoruz. Gelecekte bu ürün sayısını daha da artırmayı hedefliyoruz” diyerek görüşlerini dile getirdi.

Bakan Mehmet Fatih Kacır, MasterChef All Star’a Konuk Oldu!
Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!