Abbas Güçlü Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1957
Abbas Güçlü kaç yaşında: 66
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Yazar, Gazeteci
Abbas Güçlü doğum yeri: Haymana, Ankara

Abbas Güçlü Kimdir?

Ankara Haymana’da 1957 yılında doğan Abbas Güçlü, lise eğitiminin ardından Gazi Üniversitesi’ne geçiş yaparak oradan başarılı bir şekilde mezun oldu. 1985 yılında Milliyet gazetesine katılan Güçlü, şu anda gazetede eğitim editörlüğü ve köşe yazarı olarak görevine devam etmektedir.

Aynı zamanda, Halkın Gündemi ve Karne adlı programları Kanal D’de, Sonsuz Yarış adlı programı ise TRT’de hayata geçirdi. Bunun yanı sıra, Radyo D ve Radyo Foreks’in kuruluş aşamalarında aktif rol aldı.

Eğitim alanında gençlere yol gösterici özelliği bulunan Genç Bakış adlı tartışma programını yayına hazırlayan ve sunuculuğunu üstlenen Güçlü’nün bu yapımları, özellikle ÖSS ve LGS sınavlarına hazırlanan gençler açısından büyük bir etkiye sahip oldu.

Abbas Güçlü, farklı eğitim sistemlerinin incelenmesinde önemli bir role sahip olmuştur. Dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan eğitim sistemlerini geniş çaplı olarak incelemiş ve kendi sistemimizle karşılaştırarak önemli önerilerde bulunmuştur.

Abbas Güçlü, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde temel gazetecilik dersleri verirken aynı zamanda Genç Bakış programına ve Milliyet Gazetesi’ndeki köşe yazılarına devam etmektedir.

Kariyeri boyunca birçok Yılın Gazetecisi ödülünü kazanan Abbas Güçlü’nün aynı zamanda Genç Bakış programı ile birlikte birçok En İyi Gençlik Programı ödülü de bulunmaktadır.

Abbas Güçlü, İclal Güçlü ile evlidir ve bir erkek çocukları vardır. Ayrıca, 2011 yılında YGS sınavında yaşanan “şifre skandalı”nı ortaya çıkaran kişi olarak bilinmektedir.

Abbas Güçlü haberleri

Abbas Güçlü, Abbas Güçlü biyografisi, Abbas Güçlü hayatı, Abbas Güçlü özgeçmişi, Abbas Güçlü hakkında, Abbas Güçlü doğum yeri
Abbas Güçlü fotoğraf, Abbas Güçlü video, Abbas Güçlü resim, Abbas Güçlü kimdir?, Abbas Güçlü kaç yaşında?, Abbas Güçlü nereli,
Abbas Güçlü memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!