Adam Sandler Biyografisi

Doğum tarihi: 09.Eylül.1966
Adam Sandler kaç yaşında: 57
Kilo & Boy:
Burcu: Başak
Meslek: Sinema Oyuncusu, Komedyen, Yönetmen, Şarkıcı, Senarist
Adam Sandler doğum yeri: New York ABD

Adam Sandler Kimdir?

Richard Sandler, nam-ı diğer Adam Sandler, 9 Eylül 1966’da New York Brooklyn’de Yahudi bir ailede dünyaya geldi. Annesi Judy öğretmenlik yaparken, babası Stanley Sandler ise elektrik mühendisliği mesleğini sürdürmüştür. Valerie ve Elizabeth adlı iki kız kardeşi ve Scott adında bir erkek kardeşi vardı. Sandler ailesi, Adam henüz beş yaşındayken New Hampshire’ye taşındı. Adam Sandler, Manchester Central Lisesi’nden mezun oldu ve 1991 yılında New York Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi’nden diploma aldı.

Sandler, oyunculuk kariyerine 1980’lerin ortalarında The Cosby Show’da Smitty karakteriyle başladı. 17 yaşında kardeşi tarafından komediye yönlendirildi ve başarılı komedyen Dennis Miller tarafından keşfedildi. Miller, Sandler’ı Saturday Night Live’ın yapımcısı Lorne Michaelsle tanıştırdı. Sandler, 1990 yılında Saturday Night Live’de yazar olarak çalışmaya başladı ve birkaç yıl içerisinde oyuncu olarak kariyerini ilerletti.

Adam Sandler, 1995 yılına geldiğinde sinema kariyerini önemli ölçüde genişletmişti. Müzik kariyeri söz konusu olduğunda, Sandler’ın “Stan and Judy’s Kid” albümü, ilk haftasında en çok satan komedi albümü oldu ve Billboard listesinde 16. sıraya yükseldi. Ayrıca, önceki üç albümü de platin plak kazandı.

1999’da Sandler, Happy Madison film şirketini kurdu. Bugün sevilen bir komedyen olarak bilinen Sandler, Punch-Drunk Love, Spanglish ve Reign Over Me gibi dram filmlerinde de performans sergiledi.

Sandler’ın filmlerinde her zaman Robert Schneider’ın küçük bir rolü olmuştur ve aynı şekilde Schneider’ın başrol oynadığı filmlerde Sandler’a da yer verilmiştir.

Adam Sandler, 22 Haziran 2003’te model Jackie Titone ile evlendi ve 2006 ve 2008 yıllarında iki kız çocuğu dünyaya geldi.

Sandler’ın kazandığı bazı önemli ödüller arasında; 1996: MTV Film Ödülü, En iyi dövüş, Happy Gilmore; Bob Barker ile birlikte , 1997: ShowEast – Yılın Komedi Yıldızı , 1998: MTV Film Ödülü – En iyi öpüşme, The Wedding Singer; Drew Barrymore ile birlikte , 1999: ShowEast – Yılın Komedi Yıldızı , 1999: MTV Film Ödülü – En İyi Komedi Performansı, The Waterboy bulunmaktadır.

Adam Sandler’ın filmografisi ise çok uzun ve çeşitlidir. İlk filmini 1989’da çekti ve o zamandan beri bir çok farklı film ve dizide rol aldı. Başrol olarak oynadığı eleştirmenler tarafından beğeni toplayan filmleri arasında “Click”, “Punch-Drunk Love”, “Spanglish”, “50 First Dates”, “Reign Over Me” ve “You Don’t Mess with the Zohan” bulunmaktadır.

Adam Sandler haberleri

Adam Sandler, Adam Sandler biyografisi, Adam Sandler hayatı, Adam Sandler özgeçmişi, Adam Sandler hakkında, Adam Sandler doğum yeri
Adam Sandler fotoğraf, Adam Sandler video, Adam Sandler resim, Adam Sandler kimdir?, Adam Sandler kaç yaşında?, Adam Sandler nereli,
Adam Sandler memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!