Adnan Aybaba Biyografisi

Doğum tarihi: 12.Şubat.1964
Adnan Aybaba kaç yaşında: 59
Kilo & Boy:
Burcu: Kova
Meslek: Yorum ve TV yıldızı, İş adamı
Adnan Aybaba doğum yeri: Osmaniye, Adana

Adnan Aybaba Kimdir?

12 Şubat 1964’te Osmaniye’de doğan Adnan Aybaba, 5 kardeşin en küçüğüdür. Kendisine Adnan Menderes Aybaba adı verilmiştir. Eski futbolcu ve teknik direktör olan Samet Aybaba, Adnan Aybaba’nın büyük kardeşidir. Annesi İstanbul kökenliyken, babasının kökleri Osmaniye’ye dayanır ve ağa ailesinden gelmektedir. Abilerinin 19 yaşında hayatını kaybetmesinin ardından aile İskenderun’a taşınmıştır.

Adnan Aybaba, 10 yaşında İskenderun’da katıldığı tüm yelken yarışlarını kazanmış ve bu başarısıyla dikkat çekmiştir. Ardından Danimarka’ya giderek Avrupa Şampiyonası’na katılmış ve orada üçüncü olma başarısı göstermiştir. Üçüncülük madalyasını Danimarka Prensesi’nin elinden almıştır.

Futbol hayatına 17-18 yaşlarında İskenderunspor’da başlayan Adnan Aybaba, daha sonra 1985 – 1987 yılları arasında Üsküdar Anadoluspor’da forma giymiştir. 1985 yılında Türkiye Şampiyonu olan Beşiktaş Amatör(B) Takımı’nda da forma giyen Aybaba, bu başarılarla Türkiye Kupası’na gitmeye layık görülmüştür.

2003 yılından beri Adnan Aybaba, televizyon ekranlarında futbol yorumları yaparak fikirlerini sporseverlerle paylaşmaktadır. Aynı zamanda, 2011’de 12.5 milyon lira sermaye ile kurulan Rode Petrol Kimya Depolama ve Lojistik San. Tic.Limited Şti.’nin 2013 yılından beri esas sahibidir.

Aybaba’nın basın macerası şu şekilde sıralanabilir :
2003 – Alternatif Futbol (Habertürk)
2004 – Telegol (Star TV)
2007 – Telegol (Kanal 1)
2008 – Tribün Ateşi (FOX TV)
2009 – Telegol (Kanaltürk)
2011 – Ve Gol (Beyaz TV)
2012 – Derin Futbol (Beyaz TV)
2014 – Serbest Vuruş (tvem)

Adnan Aybaba haberleri

Adnan Aybaba, Adnan Aybaba biyografisi, Adnan Aybaba hayatı, Adnan Aybaba özgeçmişi, Adnan Aybaba hakkında, Adnan Aybaba doğum yeri
Adnan Aybaba fotoğraf, Adnan Aybaba video, Adnan Aybaba resim, Adnan Aybaba kimdir?, Adnan Aybaba kaç yaşında?, Adnan Aybaba nereli,
Adnan Aybaba memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!