Ahmet Kurtaran Biyografisi

Doğum tarihi: 13.Ekim.1946
Ahmet Kurtaran kaç yaşında: 77
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Müzisyen, Doktor
Ahmet Kurtaran doğum yeri: İstanbul

Ahmet Kurtaran Kimdir?

Doç. Dr. Ahmet Kurtaran, 1946 İstanbul doğumlu olup, eğitim sürecini Ankara TED Koleji ve Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde tamamlamış bir diş hekimi ve akademisyen dir. 1971’de başladığı ve “Hacettepe Diş Protez” kategorisinde deney hayvanları kullanarak bilimsel implant çalışmalarına başlayan Kurtaran, bu çalışma alanında Türkiye’nin öncülerinden biri olmuştur. 1974 yılında oral implantlar alanında “Protez Doktor” ünvanını aldı ve 1978’de protez dalında doçent oldu.

Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Çene-Yüz Protezleri biriminin kurucusu olan Kurtaran, hastaların doğumsal veya kazaya bağlı yüz problemlerini tedavi etmiş, ayrıca plastik cerrahi ve KBB ile işbirliği yapmıştır.

Dr. Kurtaran, klinik-muayenehane kuruluş ve yönetimi konusunda da çalışmış ve Hacettepe Diş Hekimliği Fakültesi binası ve SSK Ankara Diş Hastanesi’nin danışmanlığını yapmıştır. 1984’te üniversiteden ayrıldıktan sonra İstanbul Fransız Pasteur Hastanesi’nde “Uni-Dent Diş Merkezi”ni kurmuş ve 1987’de Vita firmasının “Türkiye Bilimsel Danışmanlık ve Temsilciliği”ni üstlenmiştir.

Kurdukları “Modern Folk Üçlüsü” isimli müzik topluluğu ile Nükhet Duru ile birlikte 1978’de Güney Kore’deki Seul Şarkı Yarışması’nda en iyi performans ödülü kazandılar.

Kurtaran ayrıca 1997’de TED Ankara Koleji’nin İstanbul kolunun kurucularından oldu ve TED İstanbul Koleji’nde “Sevgi ile Elele” projesi ile başlatılan kültür birleşim projelerine destek oldu.

Kendisi evli ve bir torunu olan Dr. Ahmet Kurtaran, uzun yıllardır diş hekimliği sektöründe hizmet vermektedir. Aynı zamanda, çeşitli bilimsel ve sosyal konular hakkında konferanslar da vermiştir.

Ahmet Kurtaran haberleri

Ahmet Kurtaran, Ahmet Kurtaran biyografisi, Ahmet Kurtaran hayatı, Ahmet Kurtaran özgeçmişi, Ahmet Kurtaran hakkında, Ahmet Kurtaran doğum yeri
Ahmet Kurtaran fotoğraf, Ahmet Kurtaran video, Ahmet Kurtaran resim, Ahmet Kurtaran kimdir?, Ahmet Kurtaran kaç yaşında?, Ahmet Kurtaran nereli,
Ahmet Kurtaran memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!