Ahmet Taşgetiren Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1948
Ahmet Taşgetiren kaç yaşında: 75
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Yazar, Gazeteci
Ahmet Taşgetiren doğum yeri: Kahramanmaraş

Ahmet Taşgetiren Kimdir?

1948’de Kahramanmaraş’ın bir çiftçi ailesi Ahmet Taşgetiren’i dünyaya getirir.

Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi’nden 1965’te mezun olan Taşgetiren, yüksek öğrenimini İstanbul’daki Yüksek İslâm Enstitüsü’nde tamamlar. Gençlik yıllarında ilgi duyduğu sporlar arasında güreş, futbol ve voleybol bulunur ve iki yükseköğrenim kurumunun voleybol takımlarında oynar.

Taşgetiren, Yeniden Milli Mücadele hareketine katılma fırsatı bulur ve dergisinde düzenli olarak yazılar kaleme alır. Dergi çevrelerinde oldukça aktif bir profil çizen Taşgetiren, “Yeniden Milli Mücadele”, “Pınar” ve “Türk Edebiyatı” gibi yayınlarda şiir, hikaye ve denemelerini okuyucularla buluşturur.

Şiir ve öykü yazarlığının yanında 1975’te Bayrak gazetesinde ve 1978’de Tercüman gazetesinde görev alarak gazeteciliğe yönelir. Aynı zamanda uzun yıllar boyunca Zaman gazetesinde haftalık makaleler yazma fırsatı bulur.

Taşgetiren, Yeni Şafak gazetesinde başyazar olarak 10 yıl hizmet verir. 1986’dan beri Altınoluk dergisinde genel yayın yönetmeni olarak çalışmaktadır. Ayrıca; Bugün gazetesi ve haftalık Aksiyon dergisinde köşe yazarlığı yapar. Hafta içi her gün Burç FM’de günlük yorumlarını ve Mehtap TV’de de haftalık programlarını sunar.

Ahmet Taşgetiren ve eşi Emine Taşgetiren’in beş erkek evladı vardır.

2013 yılında AK Parti hükümetinin açıkladığı 63 kişilik Akil İnsanlar listesine İç Anadolu Bölgesi’nden seçilir.

Taşgetiren’in kaleme aldığı kitapların bazıları
:
– Sonsuz Bîat
– Sistem Sancısı
– Rahmet Toplumu
– Yeni Bir İslâm Dünyası
– Altın Öğütler
– Kur’an Ölçülerine Göre Mü’min-Kafir-Münafık
– Mü’minde Ruhi Disiplin
– İnsan Krizi
– Hüvel Baki
– Müslüman ve Sistem Tartışmaları
– İslam’ı Aşkla Yaşamak
– Din Dili Kalp Dili
– Bizansa Çağrı Yöneltmek
– Resullullah’a Kardeş Olmak
– Müslüman Kalabilme Davası
– Bu Toprağın İmanı
– Yüreğini Yokla Ey Dost

Ahmet Taşgetiren haberleri

Ahmet Taşgetiren, Ahmet Taşgetiren biyografisi, Ahmet Taşgetiren hayatı, Ahmet Taşgetiren özgeçmişi, Ahmet Taşgetiren hakkında, Ahmet Taşgetiren doğum yeri
Ahmet Taşgetiren fotoğraf, Ahmet Taşgetiren video, Ahmet Taşgetiren resim, Ahmet Taşgetiren kimdir?, Ahmet Taşgetiren kaç yaşında?, Ahmet Taşgetiren nereli,
Ahmet Taşgetiren memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!