Ahmet Vardar Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1937

Ölüm tarihi
Ahmet Vardar kaç yaşında öldü: 73
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Gazeteci, Yazar
Ahmet Vardar doğum yeri: İstanbul
Ölüm yeri: Maslak, Şişli, İstanbul

Ahmet Vardar Kimdir?

İstanbul doğumlu Ahmet Vardar, 1937 yılında yeryüzüne gelmiştir ve Rumeli kökenli bir aileden gelmektedir. Gazetecilik kariyerine polis muhabiri olarak başlamış ve sonrasında köşe yazarlığına geçmiştir.

1990’lara gelindiğinde, Sabah gazetesinde çalışmaya başladı ve kısa sürede tanınan yüzler arasında yerini aldı. “Alo Sabah” adlı köşesiyle kamuoyunun dikkatini çeken Vardar, tarzı nedeniyle büyük bir beğeni topladı. Ahmet Vardar’ın sıradışı ve bazen sert, bazen de babacan uslubu, toplumun rahatsızlıklarını ve şikayetlerini köşesinde dile getirmesi, onun popülerliğini artırdı. Aynı dönemde atv’de “Ahmet Vardar Soruyor” isimli programı hazırlayıp sundu. Kamu kurumlarına yönelik eleştirileri ve “Getirme beni oraya.. Çekerim kulaklarını..” sözleriyle hatırlanır.

Kariyeri boyunca Günaydın, Tan, Zaman, Sabah, Star ve Vatan gibi gazetelere hizmet verdi.

Ahmet Vardar, Ergül Vardar’ın eşi idi ve Bahadır ve Saruhan isimlerinde iki çocuğa babalık yaptı.

73 yaşında olduğu 2010 yılında İstanbul’da pankreas kanseri nedeniyle hayatını kaybetti ve Acıbadem Maslak Hastanesi’nde son nefesini verdi.

Ahmet Vardar haberleri

Ahmet Vardar, Ahmet Vardar biyografisi, Ahmet Vardar hayatı, Ahmet Vardar özgeçmişi, Ahmet Vardar hakkında, Ahmet Vardar doğum yeri
Ahmet Vardar fotoğraf, Ahmet Vardar video, Ahmet Vardar resim, Ahmet Vardar kimdir?, Ahmet Vardar kaç yaşında?, Ahmet Vardar nereli,
Ahmet Vardar memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!