Akasya Asıltürkmen Biyografisi

Doğum tarihi: 14.Nisan.1977
Akasya Asıltürkmen kaç yaşında: 46
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu, Dublaj Sanatçısı
Akasya Asıltürkmen doğum yeri: İstanbul

Akasya Asıltürkmen Kimdir?

Akasya Asıltürkmen, ikinci çocuk olarak 14 Nisan 1977’de İstanbul’da dünyaya geldi. Boşanmış olan anne ve babasının çocuğuydu ve lise eğitimini Kadıköy Kız Lisesi’nde aldı. Bir grafik ajansında çalışırken Ali Poyrazoğlu’nun kurs açacağını öğrendi ve bu fırsatı değerlendirerek kısa süre sonra tiyatroya ilk adımlarını attı.

Tiyatro eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde devam etti ve buradan mezun oldu. Meslek hayatında Semaver Kumpanya ve İstanbul Devlet Tiyatrosu gibi kurumlarla çalışma fırsatı buldu. Sinemayla ilk tanışması Mustafa Altıoklar’ın yönettiği 1996 yapımı “İstanbul Kanatlarımın Altında” filmi oldu.

2005 yılında “Saklambaç” dizisinde Sibel Can, Talat Bulut ve Yıldız Kenter ile birlikte rol aldı. Dizi ve sinema projelerinin yanı sıra dublaj çalışmalarına da katıldı. 2012 yılında dil yeteneklerini geliştirmek amacıyla Cape Town’a gitme kararı aldı.

2011 ve 2012 arasında “Başrolde Aşk” adlı dizide rol aldı. 2014 yılında “Her Yöne 90 Dakika” isimli tiyatro oyununda yer aldı. 2015 yılında “Romeo’yu Beklerken” isimli tiyatro oyununda da sahne alan Akasya, aynı yıl ağır bir trafik kazası geçirdi.

2016 yılında serdar Özerman ile dünya evine girdi ve bir kız çocukları oldu. Akasya’nın kariyeri boyunca yer aldığı tiyatro oyunları, sinema filmleri ve dizilerin bir listesi vardır.

Akasya Asıltürkmen haberleri

Akasya Asıltürkmen, Akasya Asıltürkmen biyografisi, Akasya Asıltürkmen hayatı, Akasya Asıltürkmen özgeçmişi, Akasya Asıltürkmen hakkında, Akasya Asıltürkmen doğum yeri
Akasya Asıltürkmen fotoğraf, Akasya Asıltürkmen video, Akasya Asıltürkmen resim, Akasya Asıltürkmen kimdir?, Akasya Asıltürkmen kaç yaşında?, Akasya Asıltürkmen nereli,
Akasya Asıltürkmen memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!