Akif Beki Biyografisi

Doğum tarihi: 02.Temmuz.1971
Akif Beki kaç yaşında: 52
Kilo & Boy:
Burcu: Yengeç
Meslek: Gazeteci, Yazar
Akif Beki doğum yeri: Bingöl

Akif Beki Kimdir?

Akif Beki 2 Temmuz 1971’de Bingöl’de dünyaya geldi. Eğitim hayatını İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatı Bölümü, Arap Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. Üniversite yıllarında 1990’da gazetecilik kariyerine başladı ve Zaman Gazetesi, Flash Tv, Haftalık İzlenim, Yeni Şafak, Yeni Yüzyıl ve Turkish Daily News gibi önemli medya kuruluşlarında görev aldı.

Kariyerinde önemli bir adım olan 1998’de Kanal 7’nin Washington temsilciği görevine getirildi, 2001’de ise aynı kanalın Ankara temsilcisi oldu. Yeni Yüzyıl Gazetesi’nde dizi üzerine yazılar kaleme alan Beki, cemaat ve tarikat yapıları hakkında yaptığı araştırmaları da aynı gazetedeki yazılarına taşıdı. Bu çalışmaları daha sonra 1995’te bir kitap haline getirildi.

Beki, Radikal Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmış, 2009’dan 2013’e kadar bu görevini sürdürdükten sonra Hürriyet Gazetesi’ne geçmiştir. Ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlığını yapıp, 2012’de 24 haber kanalını yönetmiştir.

Özel hayatında ilk evliliğini 1996’da Esma Hanım ile yapan Beki’nin bu evliliğinden Baran adlı bir oğlu var. 2012’de ünlü şarkıcı Zara ile ikinci evliliğini yapan Beki’nin bu evlilikten Dila adında bir kızı dünyaya geldi. Ancak çift, 2016’da ayrıldı. Akif Beki, 10 Ağustos 2017 tarihinde Hürriyet Gazetesi’ndeki görevinden ayrıldı.

Beki’nin kaleme aldığı kitaplar arasında 2008’de yayınlanan “İndus Vadisi’nin İncirleri” ve “Kara Liste”, 2003’te yayınlanan “Erdoğan’ın Harfleri” ve 1995 yılında yayınlanan “Türkiye’de Nakşiler” isimli eserler bulunmaktadır.

Akif Beki haberleri

Akif Beki, Akif Beki biyografisi, Akif Beki hayatı, Akif Beki özgeçmişi, Akif Beki hakkında, Akif Beki doğum yeri
Akif Beki fotoğraf, Akif Beki video, Akif Beki resim, Akif Beki kimdir?, Akif Beki kaç yaşında?, Akif Beki nereli,
Akif Beki memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!