Alara Bozbey Biyografisi

Doğum tarihi: 21.Şubat.1986
Alara Bozbey kaç yaşında: 37
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Dizi Oyuncusu
Alara Bozbey doğum yeri: Litvanya

Alara Bozbey Kimdir?

Alara Bozbey, 21 Şubat 1986’da Litvanya’da doğdu. Ukraynalı bir anne ve Litvanyalı bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Ailesi Bozbey henüz 5 yaşındayken ayrıldı. 16 yaşında annesinin Türkiye’den bir kişiyle evlenmesi sonrasında İstanbul’a yerleşti ve üvey babasının soyadı olan Bozbey’i aldı.

Üniversiteye girebilmek için hazırlandığı Açıköğretim sınavını başarıyla geçti. Türker İnanoğlu Vakfı’nda (TÜRVAK) ünlü Türk oyuncu Zeki Alasya’dan oyunculuk eğitimi aldı. Türkçeyi öğrenmesinin ardından, Türk vatandaşlığına geçti. Gerçek adı Aliona olan Bozbey, bu adı Alara olarak değiştirdi.

Alara Bozbey, kariyerindeki ilk oyunculuk deneyimini 2004 yılında Yabancı Damat dizisindeki rolüyle elde etti. Star TV’de yayınlanan “Dolunay” dizisinde Can Yaman, Özge Gürel, Hakan Kurtaş, Necip Memili, Türkü Turan, Öznur Serçeler ve İlayda Akdoğan ile birlikte rol alarak adını daha geniş kitlelere duyurmuştur.

O zamanlar Ata Demirer ile beraberdi ancak ikili daha sonra ayrıldı.

Bozbey’in rol aldığı projeler arasında 2017 yapımı Dolunay (Demet karakteriyle), 2015 yapımı Gamsız Hayat (Aslı karakteriyle), 2012 yapımı Benim İçin Üzülme, 2010-2011 yılları arasında rol aldığı Karadağlar (Zuhal karakteriyle), Süper Ajan K9 (2008, sinema filmi, Paris karakteriyle), 2008 yılında rol aldığı Hepsi Bir dizisi, Prenses Perfinya ve Adanalı dizileri ve 2007 yapımı Evimin Erkeği, 2006 yapımı Arka Sokaklar (Julia karakteriyle) ve 2004 yapımı Yabancı Damat dizisi yer alıyor.

Alara Bozbey haberleri

Alara Bozbey, Alara Bozbey biyografisi, Alara Bozbey hayatı, Alara Bozbey özgeçmişi, Alara Bozbey hakkında, Alara Bozbey doğum yeri
Alara Bozbey fotoğraf, Alara Bozbey video, Alara Bozbey resim, Alara Bozbey kimdir?, Alara Bozbey kaç yaşında?, Alara Bozbey nereli,
Alara Bozbey memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!