Ali Atıf Bir Biyografisi

Doğum tarihi: 06.Ekim.1962
Ali Atıf Bir kaç yaşında: 61
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Akademisyen, Yazar
Ali Atıf Bir doğum yeri: Samsun

Ali Atıf Bir Kimdir?

Üstün bilgi ve yetenekleriyle reklamcılık alanının teorik öncülerinden biri olan Ali Atıf Bir, köşe yazarı ve akademisyen olarak büyük bir saygınlığa sahiptir.

6 Ekim 1962’de Samsun’da doğan Bir, eğitimine Eskişehir, Anadolu Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümünde başladı ve oradan 1984’te mezun oldu. Sonrasında İletişim Sanatları Bölümünde yüksek lisans yaptı ve 1987’de bu programı tamamladı. İki yıl sonra, ABD, Wisconsin’deki Marquette University İletişim Bölümünde iletişim araştırma teknikleri üzerine ikinci bir yüksek lisans derecesi aldı.

1992’de doktorasını İletişim Sanatları Bölümünde tamamlayarak kapsamlı eğitimini sürdürdü ve bir sonraki yıl doçentlik unvanını elde etti. 1998’de Anadolu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Programlarda profesörlük payesini aldı.

24 ay boyunca Eskişehir, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Enstitüsü’nün müdür yardımcısı ve 1995-2002 yılları arasında Açıköğretim Fakültesi’nin dekan yardımcısı olarak görev aldı. Ayrıca, 1998-2003 yılları arasında Açıköğretim Fakültesi Yayın Komisyonu üyesi olarak hizmet verdi.

2004 yılında Eskişehir, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Dekanı olarak atanmasının ardından Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı oldu.

Pazarlama stratejileri ve reklam becerileri üzerine dokunulmaz bir uzman olan Atıf Hoca, konuyla ilgili notlarını “Atıf Hoca’nın Not Defteri” isimli kitabında okuyucularıyla paylaştı.

Tiyatroya olan büyük ilgisi, Bir’in Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda bir dönem repertuar kurulunda yer almasını sağladı ve “Demokrasiye Günaydın: Eskişehir, 1950” adlı oyunu kaleme aldı.

Bugün bu yetenekli yazar, Bugün gazetesinde ve Mynet adlı internet sitesinde düzenli köşe yazıları yazmaktadır.

Ali Atıf Bir’in ilk evliliği 2003’te sona ermiş olup, 2004 yılında Çisil Sohodol ile ikinci evliliğini yapmıştır.

1999 yılında “Atıf Hoca’nın Not Defteri” adlı kitabı yayımlanmıştır.

Ali Atıf Bir haberleri

Ali Atıf Bir, Ali Atıf Bir biyografisi, Ali Atıf Bir hayatı, Ali Atıf Bir özgeçmişi, Ali Atıf Bir hakkında, Ali Atıf Bir doğum yeri
Ali Atıf Bir fotoğraf, Ali Atıf Bir video, Ali Atıf Bir resim, Ali Atıf Bir kimdir?, Ali Atıf Bir kaç yaşında?, Ali Atıf Bir nereli,
Ali Atıf Bir memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!