Alican Albayrak Biyografisi

Doğum tarihi: 02.Nisan.1987
Alican Albayrak kaç yaşında: 36
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Dizi Oyuncusu
Alican Albayrak doğum yeri: Karşıyaka, İzmir

Alican Albayrak Kimdir?

Alican Albayrak, İzmir’in Karşıyaka ilçesinde 2 Nisan 1987 tarihinde dünyaya geldi. Ailesinin tek çocuğu olan Albayrak, örgün eğitim hayatını Özel Ege Lisesi ve Karşıyaka Şemikler Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini ise Isparta’da bulunan Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı, Tiyatro Bölümü’nde tamamladı. Üniversite eğitiminden sonra İzmir Devlet Tiyatrosu’nda stajını yaptı ve 2007 yılında Amerika’da bulunan Fringling Academy’de eğitimlere devam etti. Devlet Tiyatroları bünyesinde oyunculuk yapan Albayrak, özel oyunculuk dersleri de aldı.

Amerika’dan dönüşünün ardından televizyon dünyasına Fox TV’deki Derin Sular dizisi ile “Kuzey” karakteriyle giriş yaptı ve bu dizinin 116 bölümünde rol aldı. Sonraki kariyer adımı ise ATV’de yayınlanan Uçurum dizisinde “Atıl” karakterini canlandırmaktı. Ancak Albayrak bu dizi sonrası sağlık sorunları nedeniyle bir sene boyunca ara vermek zorunda kaldı. Ara verdiği dönemin ardından ise sırasıyla KanalD’nin İnadına Yaşamak ve ATV’nin Diğer Yarım dizilerinde, Çekmece Nuri ve Poyraz karakterlerini canlandırdı.

2014 yılında Diğer Yarım dizisinde Gonca Sarıyıldız, İpek Tuzcuoğlu, Orhan Kılıç, Yamaç Telli, Nevra Serezli ile çalışan Albayrak, 2015’te ise Kara Ekmek dizisinde Özlem Yılmaz, Engin Hepileri, Altan Erkekli, Ushan Çakır, Gülçin Santırcıoğlu, Anıl İlter, Başak Daşman gibi isimlerle bir araya geldi. Alican Albayrak, 2017 yılında Fox Tv’de gösterime giren ve Limon Film’in yapımcılığını üstlendiği Savaşçı adlı diziye dahil oldu. Bu dizide senaryoyu Süleyman Çobanoğlu’nun yazdığı, yönetmen koltuğunda Volkan Kocatürk ve Eray Koçak’ın oturduğu Savaşçı adlı dizide Berk Oktay, Murat Serezli, Yıldız Çağrı Atiksoy, Fırat Albayram, Burç Kümbetlioğlu, Bahadır Vatanoğlu, Uğur Biçer ve Hakan Dinçkol gibi isimlerle başrolü paylaştı.

Kariyeri boyunca birçok dizi ve filmde yer alan Albayrak, son olarak 2017’de Savaşçı adlı dizide Teğmen Murat Gündoğdu karakterine hayat verdi.

Alican Albayrak haberleri

Alican Albayrak, Alican Albayrak biyografisi, Alican Albayrak hayatı, Alican Albayrak özgeçmişi, Alican Albayrak hakkında, Alican Albayrak doğum yeri
Alican Albayrak fotoğraf, Alican Albayrak video, Alican Albayrak resim, Alican Albayrak kimdir?, Alican Albayrak kaç yaşında?, Alican Albayrak nereli,
Alican Albayrak memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!