Alice Cooper Biyografisi

Doğum tarihi: 04.Şubat.1948
Alice Cooper kaç yaşında: 75
Kilo & Boy:
Burcu: Kova
Meslek: Müzisyen
Alice Cooper doğum yeri: Detroit, Michigan, ABD

Alice Cooper Kimdir?

Alice Cooper, etkili bir rock solisti ve müzisyendir ve sıkça “metalin babası” ve “metal tanrısı” gibi lakaplarla anılır. Alice Cooper, asıl olarak Vincent Damon Furnier adını taşıyan bu kişi, 4 Şubat 1948’de Michigan ABD’de dünyaya geldi. Önceleri Alice Cooper ismi, Furnier’ın kurduğu bir rock grubunun adıydı fakat 1974 yılında bu ismi resmi olarak kendi adı haline getirdi.

1964’teki bir yetenek yarışması vesilesiyle arkadaşlarıyla bir grup kuran Cooper, genç yaşlarında çeşitli rock grupları oluşturma deneyimine sahipti. Bu gruplar, Cooper’ın hayal gücünü ve müzikal yeteneklerini sergilemek için mükemmel bir platformdu. Bunlar arasında Earwigs, The Spiders ve The Nazz en bilinenleriydi.

1968 yılında, Furnier, ileride kendisinin imzası haline gelecek Alice Cooper adını buldu ve benimsedi. Daha sonra, tanınmış bir rock yıldızı haline getirdiği özgün makyajını ve sanatsal karakterini yaratmak için sahne önündeki kişiliğini geliştirdi.

Cooper, daha sonra sıklıkla çeşitli rock ve metal grupları tarafından coverlanan School’s out adlı şarkısıyla bilinir hale geldi. Cooper’ın grupları, genellikle Glen Buxton, Michael Bruce, Dennis Dunaway ve Neal Smith gibi sanatçıları içerirdi.

Alice Cooper, rock müziği için oldukça özgün ve kendine özgü bir bakış açısı getirdi. Ayrıca Salvador Dali gibi sanatçılardan etkilenen sahne şovları da, ilk başta çekingen dinleyicileri yakalamasa bile müzik endüstrisi içinde dikkat çekmeyi başardı.

Cooper’ın müzikal kariyeri, psikiyatrik yardım amacıyla verdiği aralar ve solo kariyerine başlamak gibi dönüm noktalarıyla doluydu. Ancak, bu zorluklar sürekli başarıları ve yenilikçi stili ile dikkate değer bir etki bıraktı.

Cooper, hayatında birçok film ve televizyon projelerinde yer aldı ve bir radyo programı yapma deneyimi de yaşadı.

Ayrıca, Hollywood Vampires isimli süper grup bir rock projesinde yer aldı ve birçok ünlü müzisyenle bir araya gelerek başarılı konserler verdi.

Alice Cooper, müzik endüstrisi tarihi boyunca yaptığı katkılarla hatırlanıyor. Kariyeri birçok albümler, performanslar ve bir dizi film içeriyor. Ancak, bu yalnızca Cooper’ın kişisel anlatısının bir parçası. Bunun dışında kişisel hayatı ve sanatsal tutkuları da onun benzersiz bir birey olarak kalmasını sağladı.

Alice Cooper haberleri

Alice Cooper, Alice Cooper biyografisi, Alice Cooper hayatı, Alice Cooper özgeçmişi, Alice Cooper hakkında, Alice Cooper doğum yeri
Alice Cooper fotoğraf, Alice Cooper video, Alice Cooper resim, Alice Cooper kimdir?, Alice Cooper kaç yaşında?, Alice Cooper nereli,
Alice Cooper memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!