Alparslan Özmol Biyografisi

Doğum tarihi: 19.Nisan.1976
Alparslan Özmol kaç yaşında: 47
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Dizi Oyuncusu
Alparslan Özmol doğum yeri: Hamburg, Almanya

Alparslan Özmol Kimdir?

Alparslan Özmol, 19 Nisan 1976’da Almanya’nın Hamburg şehrinde dünyaya geldi. Kendisi Bursa kökenli bir aileden geliyor. 25 yıl boyunca Almanya’da işçi olarak çalışan babası, 1981 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye geri döndü. Her ne kadar aile bireylerinin boyları normal olsa da, Alparslan Özmol’un boyu 127 cm’dir. İlkokulu bitirdikten sonra ortaokula gitme sürecinde, boyu nedeniyle yaşadığı sorunlar yüzünden öğrenim hayatını tamamlayamadan okulu bırakmak zorunda kaldı.

Özmol, ailesiyle birlikte Bursa’ya taşındıktan sonra bir süreliğine geçimini bir züccaciye dükkanında turistlere eşarp satmakla sağladı. Turistlerle daha efektif iletişim kurabilmek için bazı temel dil taşıtlarını öğrendi. Özmol, tamamen şans eseri Bursa Devlet Tiyatrosu’nda bir oyunda soytarı rolüne adım atarak oyunculuk kariyerine başladı.

Alparslan Özmol, Bursa Devlet Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda yer aldıktan sonra televizyon dünyasına Hamdi Alkan’ın başrolde olduğu “Reyting Hamdi” adlı komedi programıyla girdi.

Özmol’un hayatı, Özgür Ozan ile Birol Güven tanıştığı zaman dönüm noktasına ulaştı. Güven, TGRT için “Kahkaha Show” adında bir program hazırlamaktaydı. Özmol, programdaki bir mafya reisi rolü sayesinde ilgi çekmeyi başardı ve bu başarı sonucunda Bursa’yı terk edip İstanbul’a taşındı.

Özmol, “Ayrılsak da Beraberiz” adlı diziyle Türkiye genelince tanındı ve sevildi. Dizide, Çaycı Hüseyin karakterini canlandırdıktan sonra, bu karakteri Birol Güven’in “Çocuklar Duymasın” adlı sersinde yine aynı karakteri oynayarak seyircilerin beğenisini kazandı.

2002 yılında “Çocuklar Duymasın” adlı dizide yer alırken, Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Ayşecan Tatari, Furkan Kızılay, Zeyno Günenç, Özgür Ozan, Volkan Severcan ve birçok isimle birlikte çalıştı.

Şu anda, 20’den fazla projede yer alan Alparslan Özmol, Kanal D’de yayınlanan “Çocuklar Duymasın” adlı dizide Çaycı Hüseyin karakterini oynamaya devam ediyor.

Alparslan Özmol, yer aldığı çeşitli filmler ve diziler arasında “Sar Başa”, “Temel ile Dursun İstanbul’da”, “Hep Yek”, “Yeşil Deniz”, “Laz Vampir Tirakula” ve “Sınav” gibi projeler bulunmaktadır.

Alparslan Özmol haberleri

Alparslan Özmol, Alparslan Özmol biyografisi, Alparslan Özmol hayatı, Alparslan Özmol özgeçmişi, Alparslan Özmol hakkında, Alparslan Özmol doğum yeri
Alparslan Özmol fotoğraf, Alparslan Özmol video, Alparslan Özmol resim, Alparslan Özmol kimdir?, Alparslan Özmol kaç yaşında?, Alparslan Özmol nereli,
Alparslan Özmol memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!