Alpay Kemal Atalan Biyografisi

Doğum tarihi: 09.Ocak.1978
Alpay Kemal Atalan kaç yaşında: 45
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Dizi Oyuncusu
Alpay Kemal Atalan doğum yeri: Ereğli, Zonguldak

Alpay Kemal Atalan Kimdir?

9 Ocak 1978’de Zonguldak Ereğli’de dünyaya gelen Alpay Kemal Atalan, lise öğrenimini Ankara TED Koleji’nde tamamlayarak, üniversite eğitimi için Bilkent Üniversitesi’ne gitti ve Tiyatro Oyunculuk bölümünden mezun oldu. Aziz Nesin’in eserlerinden uyarlanan “Azizname” oyununda hem yurt içi hem de yurt dışı sahnelerinde rol aldı. Alpay Kemal Atalan, 2004 yılında Sulhi Dölek’in yazdığı ve yapımcılığını Abdullah Oğuz’un üstlendiği “Ah Be İstanbul” adlı dizide rol aldı, aynı yıl “Bütün Çocuklarım” adlı dizide de yer buldu.

2006’da Macit Koper’in kaleminden çıkan “Hasret” adlı dizide bulundu ve 2007 yılında “Genco” adlı dizinin başrolünde Alpay Kemal Atalan’ın yanı sıra Hazal Kaya, Faik Ergin, Orhan Şimşek ve Selen Seyven de yer aldı. 2008 yılında Tülin Şen ile evlendi.

2011 yılında Üsteğmen Mustafa Hızarcı karakterini canlandırdığı “Anadolu Kartalları” adlı filmde Üsteğmen Mustafa Hızarcı karakterini canlandırdı, bu filmin kadrosunda Engin Altan Düzyatan, Ekin Türkmen, Şevket Çoruh, Özge Özpirinçci, İsmail Filiz, Hande Subaşı, Çağatay Ulusoy, İlhan Şeşen gibi oyuncularla beraber oldu.

2013-2014 yıllarında sırasıyla “Görüş Günü Kadınları” ve “Büyük Sürgün Kafkasya” adlı dizilerin başrollerinde yer aldı. Alpay Kemal Atalan, oyunculuk kariyerinde, sinema filmleri ve televizyon dizilerinde çeşitli roller ile yer almıştır.

Alpay Kemal Atalan haberleri

Alpay Kemal Atalan, Alpay Kemal Atalan biyografisi, Alpay Kemal Atalan hayatı, Alpay Kemal Atalan özgeçmişi, Alpay Kemal Atalan hakkında, Alpay Kemal Atalan doğum yeri
Alpay Kemal Atalan fotoğraf, Alpay Kemal Atalan video, Alpay Kemal Atalan resim, Alpay Kemal Atalan kimdir?, Alpay Kemal Atalan kaç yaşında?, Alpay Kemal Atalan nereli,
Alpay Kemal Atalan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!