Alper Kut Biyografisi

Doğum tarihi: 25.Ekim.1962
Alper Kut kaç yaşında: 61
Kilo & Boy:
Burcu: Akrep
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Alper Kut doğum yeri: Ankara

Alper Kut Kimdir?

Yeniden başlatılan “Kurtlar Vadisi Pusu” dizi serisinde Alper Kut, Baron Murat adındaki karakteri hayat veriyor.

Alper Kut, 25 Ekim 1962’de Ankara’da dünyaya geldi. Başlangıçta Ankara’da Veterinerlik okullarına devam etti ancak bir sonraki yıl tekrar sınavlara katılarak İstanbul Marmara Üniversitesinin Hukuk Fakültesini kazandı. Ancak, tercihini Tiyatro bölümünden yana kullanarak Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bakırköy Devlet Tiyatrosu’nda göreve başlayan Kut, babasının ölümü sebebiyle yaklaşık altı yıl tiyatro sahnesinden uzak kalarak iş dünyasına atıldı. Hatta Genç İş Adamları Derneği’nin kurucu üyelerinden biri oldu ve üçüncü dönem başkanlık görevini de üstlendi.

6 Haziran 2012’de tiyatro sanatçısı Devrim Yakut ile hayatını birleştiren Alper Kut, “Pir Sultan Abdal”, “Kaç Baba Kaç”, “Külhanbey Müzikali”, “Carrar Ananın Silahları”, “Antigone”, “Kuşlar” ve “Belgelerle Kurtuluş Savaşı” gibi birçok tiyatro oyununda rol aldı.

2021’de “Cam Tavanlar” isimli TV dizisinde, 2020’de “Mendilim Kekik Kokuyor” adlı sinema filminde ve 2019’da “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” (Tahsin Façalı) TV dizisinde yer aldı. 2017-2018 yıllarında “Kanatsız Kuşlar” (Talat), 2017’de “İçimdeki Fırtına” (Rasim) ve 2015’te “Kurtlar Vadisi Pusu” (Baron Murat Argın) TV dizilerinde rol aldı. 2014’te “Günahkar” (Fikret), 2013’te “Kahireli Palas” (Kemal) ve 2012’de “Krem” TV dizilerinde rol almıştır. 2011 yılında “Fatmagül’ün Suçu Ne?” (Avukat) ve 2013-2015 yıllarında “Kurtlar Vadisi Pusu” (Murat) TV dizilerinde yer aldı.

Alper Kut haberleri

Alper Kut, Alper Kut biyografisi, Alper Kut hayatı, Alper Kut özgeçmişi, Alper Kut hakkında, Alper Kut doğum yeri
Alper Kut fotoğraf, Alper Kut video, Alper Kut resim, Alper Kut kimdir?, Alper Kut kaç yaşında?, Alper Kut nereli,
Alper Kut memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!