Amir Zakaria Biyografisi

Doğum tarihi: 01.Aralık.1994
Amir Zakaria kaç yaşında: 29
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Youtuber
Amir Zakaria doğum yeri: Çad

Amir Zakaria Kimdir?

Çad’ın doğumlu ünlü Amir Zakaria, 1 Aralık 1994’te ailesinin beşinci çocuğu olarak dünyaya geldi. 8 kardeşi olan Amir’in ailesi dört kız ve dört erkek çocuktan oluşmaktadır. 2012 yılında üniversite eğitimi almak üzere Türkiye’ye gelen Zakaria, ilk olarak İstanbul’da dil kursuna katıldı ve 4 ay süreyle Türkçe öğrendi.

Türkiye’ye gelişinin ikinci ayında, Manisa’daki bir düğünde Zeybek dansını öğrendi. Eğitimine Ankara’da devam eden Amir, Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde Uçak Mühendisliği eğitimi aldı. Ayrıca Ankara’nın geleneksel oyun havalarını öğrenmek için okulda da dans kursuna katıldı.

Bir arkadaşının Çorum’daki düğününe katılan ve burada Çorumlular tarafından kucaklaşan Amir, kendisini Çorumlu olarak tanıtmasıyla bilinir. Çorum yerel kültürüne olan bu ilgisi, vine adı verilen kısa videolarla eğlencesine devam etmiştir.

Çorumlu olduğunu söyleyen ilk videonun büyük beğeni toplaması üzerine Beyaz Show’a davet edilmiştir. Başarısı ve dost canlısı kişiliği sayesinde birçok kişi tarafından sevilen Zakaria, gerçek bir Ankaralı ve Çorumlu gibi davranmasıyla tanınır.

28 Kasım 2016 tarihinde Zuhal Topal’ın izdivaç programına da katılmış olan Amir, kısa sürede büyük bir tanınma elde etmiştir.

2018 yılında ise, başrollerinde Burak Şahin, Nuri Alço, Doğa Konakoğlu ve Hasan Yalnızoğlu’nun yer aldığı “Vallahi Hortladı” adlı sinema filmi dahil olmak üzere birçok filmde rol almıştır. Diğer filmleri arasında “Hemen Döneriz”, “Cin-Si Bozuk” ve “Sar Basa” bulunmaktadır.

Amir Zakaria haberleri

Amir Zakaria, Amir Zakaria biyografisi, Amir Zakaria hayatı, Amir Zakaria özgeçmişi, Amir Zakaria hakkında, Amir Zakaria doğum yeri
Amir Zakaria fotoğraf, Amir Zakaria video, Amir Zakaria resim, Amir Zakaria kimdir?, Amir Zakaria kaç yaşında?, Amir Zakaria nereli,
Amir Zakaria memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!