Andaç Haznedaroğlu Biyografisi

Doğum tarihi: 16.Eylül.1970
Andaç Haznedaroğlu kaç yaşında: 53
Kilo & Boy:
Burcu: Başak
Meslek: Yönetmen
Andaç Haznedaroğlu doğum yeri: Ankara

Andaç Haznedaroğlu Kimdir?

Andaç Haznedaroğlu, 16 Eylül 1970’de Ankara’da dünyaya gelmiştir. Anayasa Mahkemesi’nde mali işler müdürü olarak çalışan bir babaya ve emekli öğretmen bir anneye sahiptir. Haznedaroğlu, 1987 ile 1991 yılları arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin İktisat bölümünde öğrenim gördü. Daha sonra, 1991-1995 yıllarında aynı üniversitenin Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Moscow’daki GITIS Acting Stage Management Workshoplarına 1992 yılında katıldı. 1995-1996 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Dramaturji bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Konservatuvar eğitimini bitirdikten sonra Osman Sınav’ın asistanı olarak 6 yıl görev yaptı.

Dil eğitimini 1998 yılında ABD, Washington’daki Seattle -APLS İngilizce Yabancı Dil Kursu’nda alarak tamamladı. Daha sonra 2012 yılında Michelle Danner Golden Box Oyuncu Yönetmenliği ve 2013’te İstanbul Film Akademisi Öktem Başol ile Uygulamalı Senaryo Atölyesi, 2014’te ise İstanbul Film Akademisi Pınar Bulut’la Senaryo Yazma Teknikleri kursuna katıldı.

“Oğul” adlı kısa filmi, yazdığı senaryolar arasında ilk olarak çekileniydi ve 2013’te yönetmenliğini de üstlendi. Bu film, 2015’de Cannes Short Film Corner’da gösterildi.

Televizyon dizileri konusunda yardımcı yönetmen olarak da tecrübe sahibi olan Andaç Haznedaroğlu, “Deli Yürek” ve “Dadı” adlı dizilerde bu rolü üstlendi. Ayrıca “Deli Yürek” dizisinde Gökçe karakterini canlandırdı.

Öğretim görevlisi olarak da kariyerinde önemli bir yere sahip olan Haznedaroğlu, 2012-2013 yıllarında Yeditepe Üniversitesi ve 2013-2014 yıllarında İstanbul Film Akademisi’nde, 2014-2015 yıllarında ise İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde “Directing for Talent” derslerini verdi.

Haznedaroğlu, 20 yılı aşkın deneyimini, 2014 yılında kurduğu “Andac Film Productions” adlı prodüksiyon şirketinde birleştirdi. Şu ana kadar birçok film ve dizinin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını üstlenen Haznedaroğlu, aynı zamanda bir dizi ve filmde de oyuncu olarak yer aldı.

Andaç Haznedaroğlu haberleri

Andaç Haznedaroğlu, Andaç Haznedaroğlu biyografisi, Andaç Haznedaroğlu hayatı, Andaç Haznedaroğlu özgeçmişi, Andaç Haznedaroğlu hakkında, Andaç Haznedaroğlu doğum yeri
Andaç Haznedaroğlu fotoğraf, Andaç Haznedaroğlu video, Andaç Haznedaroğlu resim, Andaç Haznedaroğlu kimdir?, Andaç Haznedaroğlu kaç yaşında?, Andaç Haznedaroğlu nereli,
Andaç Haznedaroğlu memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!