Andrew Fletcher Biyografisi

Doğum tarihi: 08.Temmuz.1961
Andrew Fletcher kaç yaşında: 62
Kilo & Boy:
Burcu: Yengeç
Meslek: Müzisyen
Andrew Fletcher doğum yeri: Nottingham, İngiltere

Andrew Fletcher Kimdir?

1961 doğumlu Andrew John Fletcher, Depeche Mode grubunun uzun süredir klavye çalıp performans sergileyen üyesidir.

Andrew Fletcher, 8 Temmuz 1961 tarihinde Nottingham, İngiltere’de dünyaya geldi. Annesi Joy ve babası John Fletcher’in yanı sıra Susan, Karen ve Simon adında kardeşlere sahipti. “Boy Brigade” isimli bir gruba katıldıktan sonra, Depeche Mode’un kurucu üyelerinden Vince Clarke ile tanışmıştır. “Composition of Sound” adlı grupta kariyerine başlamış ve öncelikli olarak bas çalmıştır. Ancak, zaman ilerledikçe, Vince Clarke ile birlikte Depeche Mode’da klavye çalmaya başlamıştır. Grup, sınırlı miktarda personeli olmasına rağmen, Dave Gahan’ı kadrosuna katıp Depeche Mode’u kurmuştur.

Grup üyesi olarak hem müziğin hem de organizasyonun arkasındaki güç olan Fletcher, bir dönem grubun finansal direktörlüğünü ve sözcülüğünü de yapmıştır. Ancak, müzik camiası ve hayranlar tarafından, grubun genel müzikal katkısına rağmen, çok az ön planda olmasına eleştirildi.

Kendisi 1984’te “Toast Hawaii” adlı bir solo albüm kaydetmiştir. Ancak, tüm şarkıların vokallerine rağmen, albümün çıkması için prodüktör Daniel Miller ikna edilememiştir. Grup üyeleri arasındaki en iyi müzisyen olmasına rağmen, tüm konserlerinde mikrofonun kapalı olduğu belirlenmiştir.

1993’de Grainne Mullan ile evlenen Fletcher’ın Megan ve Joseph adında iki çocuğu bulunmaktadır. 1990’larda yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle bir süre hastanede yatmış ve bu süreçte Depeche Mode’a katkıda bulunamamıştır. Ancak, hastaneden çıktıktan sonra müzik kariyerine geri dönmüştür.

Müzisyenin en sevdiği Depeche Mode şarkısı “World In My Eyes” olup, Chelsea Futbol Kulübü taraftarıdır. Ayrıca, Londra’daki “Gascogne” adlı restoranın sahibidir.

Andrew Fletcher haberleri

Andrew Fletcher, Andrew Fletcher biyografisi, Andrew Fletcher hayatı, Andrew Fletcher özgeçmişi, Andrew Fletcher hakkında, Andrew Fletcher doğum yeri
Andrew Fletcher fotoğraf, Andrew Fletcher video, Andrew Fletcher resim, Andrew Fletcher kimdir?, Andrew Fletcher kaç yaşında?, Andrew Fletcher nereli,
Andrew Fletcher memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!