Anıl Acar Biyografisi

Doğum tarihi: 20.Temmuz.1988
Anıl Acar kaç yaşında: 35
Kilo & Boy:
Burcu: Yengeç
Meslek: Müzisyen
Anıl Acar doğum yeri: Elazığ

Anıl Acar Kimdir?

Elazığ doğumlu Türk rapçi Anıl Acar, 20 Temmuz 1988 tarihinde dünyaya gelmiştir. Sahne hayatına “Gazapizm” ismiyle devam eden Acar, bu ismi Colleen McCullough’un “Gazap Kuşları” romanından esinlenerek almıştır. Acar’ın ailesi 1997 yılında İzmir’e göç etmiş olup, halen bu şehirde ikamet etmektedirler.

Lisede Engin Erel (Gardiyan) ve Aykut Şahin (Sivo) ile tanışan Anıl Acar, hip hop müziğe olan ilgisini o dönemde keşfetmiştir. 2003 yılında Türkçe rap müziği ile profesyonel anlamda ilgilenmeye başlayan Acar, 2004 yılında YMF grubunu kurmuştur. İlk albümü “Az Kaldı” 2006’da piyasaya sürülmüştür. Gazapizm, 2008 yılında Gardiyan ile birlikte “Kan Değil Katran” isimli albümünü internet üzerinden yayınlamıştır.

2009 yılında “Kalbum” adlı albümü piyasaya süren Acar, bu dönem sonrasında majör depresyon teşhisi konulmuş ve tedavi sürecine girmiştir. Hastanede yazdığı şarkı sözleri ile “Majör Depresyon” albümünü oluşturmuştur. 2012 yılında İzmir’in Konak bölgesinde Argo İzmir’ i kurmuştur.

“Yeraltı Edebiyatı” isimli albümünü 2014’te, “Bir Gün Her Şey” isimli albümünü ise 2016’da piyasaya sürmüştür. Sokak diliyle yazdığı parçaları büyük ilgi görmüştür.

Çukur dizisinde 18 Aralık 2017’de yayınlanan bölümde “Heyecanı Yok” isimli parçası kullanılan Anıl Acar, tanınırlığı bu sayede daha da artmıştır. Daha sonra Acar, Cem Adrian’la birlikte aynı dizi için “Kalbim Çukurda” adlı parçasını seslendirmiştir.

Anıl Acar haberleri

Anıl Acar, Anıl Acar biyografisi, Anıl Acar hayatı, Anıl Acar özgeçmişi, Anıl Acar hakkında, Anıl Acar doğum yeri
Anıl Acar fotoğraf, Anıl Acar video, Anıl Acar resim, Anıl Acar kimdir?, Anıl Acar kaç yaşında?, Anıl Acar nereli,
Anıl Acar memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!