Anıl Altan Biyografisi

Doğum tarihi: 29.Mayıs.1990
Anıl Altan kaç yaşında: 33
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Dizi Oyuncusu
Anıl Altan doğum yeri: İstanbul

Anıl Altan Kimdir?

Anıl Altan, 1990 yılının 29 Mayıs’ında İstanbul’da Hakan Altan ve Berna Altan çiftinin çocuğu olarak dünyaya geldi. Minel Altan adında bir ikiz kardeşi bulunmaktadır. Anıl Altan, eğitim hayatını 2012 yılında Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Bölümü’nde tamamladı ve ardından 2015 yılında Maltepe Üniversitesi Radyo Sinema TV bölümünde yüksek lisans yaptı.

Anıl Altan, 2011 yılında Burak Aksak’ın öncülüğünde oyunculuk eğitimine başladı ve aynı dönemlerde model olarak çalışmaya başladı. Mavi jeans, Pierre Cardin, Network ve Harvey Nichols gibi ünlü markalarla çalıştı ve kariyerinde önemli adımlar attı.

Modellik döneminden sonra oyunculuğa ilgi duyan Altan, Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde 2013 ve 2014 yılları arasında Vahide Perçin, Altan Gördüm ve Tolga Örnek’ten oyunculuk eğitimi aldı. Bu süre zarfında ayrıca Bahar Kerimoğlu ve Merve Taşkan’dan da eğitim aldı.

2012 yılında “Arka Sıradakiler” adlı dizi ile televizyona ilk adımını atan Anıl Altan, daha sonra Pelin Akil, Serhat Kılıç ve Barış Bağcı’nın yer aldığı “Çember” dizisinde Volkan karakterini canlandırdı. Bunun dışında; Boynu Bükükler, Kaderimin Yazıldığı Gün, Yarım Kalan gibi dizi ve film projelerinde rol aldı.

Altan, 2016 yılının Mayıs ayında Pelin Akil ile nişanlanmış ve 1 Eylül 2016 tarihinde evlenmişlerdir. İkiz kızları Lina ve Alin (d.2019) Altan bulunmaktadır.

Altan, bedelli askerliğini 2018 yılında Bolu 2’nci Komando Tugay Komutanlığı’nda tamamlamıştır.

Basketbol, surf, wakeboard, taibox, kickbox ve motorsiklet sürme gibi yetenekleri arasında bulunan Anıl Altan, kamera önünde ve sahnede olduğu kadar aktif bir yaşam stiliyi de sürdürmektedir.

Kariyerinde rol aldığı film ve dizi projeleri arasında :
2021-2022 – Aşk Mantık İntikam (Ayaz) (Tv Dizisi)
2017-2019 – Çember (Volkan Eroğlu) (Tv Dizisi)
2017 – Yarım Kalan (Mert) (Sinema Filmi)
2017 – Karayel (Arda) (Sinema Filmi)
2017 – Bittin Sen (TV Filmi)
2016 – Güneşin Kızları (Doruk Polat) (Tv Dizisi)
2014-2015 – Kaderimin Yazıldığı Gün (Selim) (Tv Dizisi)
2014 – Boynu Bükükler (Tv Dizisi)
2012 – Arka Sıradakiler (Umut) (Tv Dizisi) yer almaktadır.

Anıl Altan haberleri

Anıl Altan, Anıl Altan biyografisi, Anıl Altan hayatı, Anıl Altan özgeçmişi, Anıl Altan hakkında, Anıl Altan doğum yeri
Anıl Altan fotoğraf, Anıl Altan video, Anıl Altan resim, Anıl Altan kimdir?, Anıl Altan kaç yaşında?, Anıl Altan nereli,
Anıl Altan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!