Anıl İlter Biyografisi

Doğum tarihi: 03.Nisan.1981
Anıl İlter kaç yaşında: 42
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: TV sunucusu, Dizi Oyuncusu
Anıl İlter doğum yeri: İzmit

Anıl İlter Kimdir?

Anıl İlter, 1981 yılında İzmit’te doğdu ve Kocaeli Üniversitesi Spor Akademisi’ne gitti. Üniversite yıllarında profesyonel futbol oynadı. Akademik eğitimini sürdürdüğü sırada bölüm başkanının kendisine bir sunum yapma teklifiyle kariyeri yeni bir yön aldı. Sunum yapmayı sevdi ve bu alanda eğitim aldıktan sonra profesyonel sunuculuk hayatına geçiş yaptı.

Sunuculuk kariyerinin yanı sıra oyunculuk tekliflerini de değerlendiren İlter, Kuşdili’ndeki oyunculuk merkezinde eğitim aldı. 2008’de Hande Ataizi ile birlikte rol aldığı “Ece” dizisiyle televizyondaki oyunculuk hayatına başladı.

2010 ile 2012 arasında “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinde Sedat karakterini oynarken tanınmış isimlerle birlikte rol aldı.

2010’da Engin Altan Düzyatan, Berrak Tüzünataç ve diğerlerinin başrolde olduğu “Bir Avuç Deniz” adlı filmde görev aldı.

2014’te “Üç Arkadaş” dizisinde Mahir Türkmen karakterini canlandırırken aynı zamanda Hakan Yılmaz, Ayçin İnci, Burak Hakkı ve diğerleriyle birlikte rol aldı. Aynı yıl “Kızıl Elma” dizisinde rol aldı ve Türkmax kanalında “FotoModo” ve TRT’de “Fazla mesai” programlarını sundu.

Ayrıca 2014 yılında Kanal D’de yayınlanan “Alabora” isimli yarışmayı sundu ve bir Renault Symbol reklamında oynadı.

Sosyal medya platformu Vine’da 6 saniyelik videoları gençler arasında popüler oldu ve 823 binin üzerinde takipçiye ulaştı.

2009’da İpek İlter ile evlendi ve Nil isminde bir kızları oldu. Aile, 2019 yılında boşandı.

Oynadığı filmler ve diziler arasında; 2018 – Çukurdere ve Bir Mucize Olsun, 2917 – Türk Malı, 2016 – Şahane Damat ve İlişki Durumu Evli ve 2015 – Kara Ekmek ve Köstebekgiller: Perili Orman bulunuyor.

Anıl İlter haberleri

Anıl İlter, Anıl İlter biyografisi, Anıl İlter hayatı, Anıl İlter özgeçmişi, Anıl İlter hakkında, Anıl İlter doğum yeri
Anıl İlter fotoğraf, Anıl İlter video, Anıl İlter resim, Anıl İlter kimdir?, Anıl İlter kaç yaşında?, Anıl İlter nereli,
Anıl İlter memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!