Anjelika Akbar Biyografisi

Doğum tarihi: 07.Temmuz.1969
Anjelika Akbar kaç yaşında: 54
Kilo & Boy:
Burcu: Yengeç
Meslek: Müzisyen
Anjelika Akbar doğum yeri: Karaganda, Kazakistan

Anjelika Akbar Kimdir?

Ünlü müzisyen ve besteci Anjelika Rosenbaum Akbar, 1969 yılında Kazakistan’da filozof ve müzisyen bir baba ve yine müzisyen bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk piyano derslerini henüz 2,5 yaşındayken ailesinden aldı ve bu yaşta nota okuma ve piyano çalma yetisine sahipti. 3 yaşında özel piyano eğitimine başladı ve bu dönemde Moskova Konservatuvarı’nın hocası V. Lipovetsky’den eğitim aldı.

4 yaşındayken mutlak kulak yeteneği olduğu keşfedilen Akbar, Moskova Devlet Konservatuvarı’ndan yüksek notlarla mezun oldu. Üstün yetenekli çocuklar için kurulan bu okul, dünyaca ünlü müzisyenlerin yetiştiği bir platform oldu.

Akbar, Taşkent Devlet Uspensky Müzik Okulu’nda 11 yıl boyunca piyano ve kompozisyon eğitimi aldı ve yüksek lisansını tamamladı. Bu dönemde, tanınmış Rus bestecisi Andrei Eshpai, Anjelika’nın eserlerini dinledi ve yeteneklerini övdü.

Akbar, geçmişi parlak akademisyenlere dayanan bir çevrede yetişti. Kariyer hayatına Taşkent Devlet Konservatuvarı’nda başladı. Bu sürede Rusya Besteciler Kurulu tarafından “En İyi Genç Besteci” seçildi.

Kendisi, Türkiye’de hayatına devam ediyor ve Hacettepe Devlet Konservatuvarı’nda eğitim aldı. Müzik eğitiminin yanı sıra, Türkiye’deki operacılar ve sopranolarla da çalışma fırsatı buldu.

Akbar’ın dördüz müziği ve çok sayıda enstrüman içeren birçok bestesi bulunuyor. Ayrıca uluslararası platformlarda da tanınmışlık kazandı. İlk albümü olan “SU”, 1999 yılında piyasaya sürüldü ve Sony Classical tarafından yayınlandı.

Anjelika Akbar, bir yandan besteler yaparken bir yandan da yazarlık yaptı. “İçimdeki Türkiyem” adlı kitabını 2011 yılında yayınladı. Ayrıca birçok ödül kazandı ve 2007’de ikinci kez evlendi.

Albümlerindan biri olan “Bach Alla Turca”, 2013’de Devlet Opera ve Balesi tarafından bir bale çalışmasında yer aldı. Zengin müzik repertuvarı ve etkileyici hayat hikayesi ile Anjelika Akbar, sanat dünyasında önemli bir isim haline geldi. Çalışmaları ve büyük başarıları nedeniyle çok sayıda ödül alan bu büyük sanatçı, müziğin sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

Anjelika Akbar haberleri

Anjelika Akbar, Anjelika Akbar biyografisi, Anjelika Akbar hayatı, Anjelika Akbar özgeçmişi, Anjelika Akbar hakkında, Anjelika Akbar doğum yeri
Anjelika Akbar fotoğraf, Anjelika Akbar video, Anjelika Akbar resim, Anjelika Akbar kimdir?, Anjelika Akbar kaç yaşında?, Anjelika Akbar nereli,
Anjelika Akbar memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!