Ankaralı Namık Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1976

Ölüm tarihi
Ankaralı Namık kaç yaşında öldü: 39
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Müzisyen
Ankaralı Namık doğum yeri: Yeşilöz Köyü, Kurşunlu İlçesi, Çankırı
Ölüm yeri: Keçiören, Ankara

Ankaralı Namık Kimdir?

Namık Uğurlu, nam-ı diğer “Ankaralı Namık” 1976’da Çankırı’nın Kurşunlu İlçesi’ne bağlı Yeşilöz köyünde dünyaya gelmiştir. İlk altı yaşını Ankara, Altındağ’da geçirmiştir. Bu yaşlarda müzikle tanışıp, saz çalmaya başlamıştır ve düğünlerde ve gazinolarda performanslar sergilemiştir. Eğitim hayatını ise İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

Başlangıç dönemlerinde Sazcı Namık ve Ayarcı Namık isimleriyle anılan Ankaralı Namık, müzik kariyerinde Ankaralı havalarını şarkılarında kullanmış ve bu sayede müziği ülke genelinde tanınmıştır. Ankaralı Namık’ın popüler parçaları arasında Arabada 5 evde 15, Şişeler, İstanbul Hovardası, Çiçeğim, Gelin mi Oldun gibi eserler yer almaktadır.

2007 yılında siyasete adım attı ve Ankara 1nci bölgeden milletvekili adayı oldu. Aynı zamanda Ankara Eczacıspor Kulübü Başkan Yardımcılığı ve Tüm Türkiye Çalışan ve Emekliler Birliği Genel Başkan Vekilliği yaptı.

Ayrıca Dikkat Şahan Çıkabilir ve En Son Babalar Duyar dizilerinde konuk oyuncu olarak yer aldı.

Neubahat Uğurlu ile evli olan Ankaralı Namık’ın bir oğlu ve bir kızı bulunmaktadır.

2015 yılında eşi ile birlikte otomobil kazası geçirerek vücudunda çeşitli kırıklar oluşmuştur ve eşi de yaralanmıştır. Ancak Ankaralı Namık’ın hayatı da aynı yıl içerisinde, yaşadığı evin 7. katından düşerek son bulmuştur.

Namık Uğurlu, müzik kariyeri boyunca birçok albüm yayınlamış olup, bunlardan bazıları; “Hadi Çıkta Gel”, “Salla”, “Arabada Beş Evde Onbeş”, “Hovarda”, ve “Dar Geldi Sana Ankara”.

Ankaralı Namık haberleri

Ankaralı Namık, Ankaralı Namık biyografisi, Ankaralı Namık hayatı, Ankaralı Namık özgeçmişi, Ankaralı Namık hakkında, Ankaralı Namık doğum yeri
Ankaralı Namık fotoğraf, Ankaralı Namık video, Ankaralı Namık resim, Ankaralı Namık kimdir?, Ankaralı Namık kaç yaşında?, Ankaralı Namık nereli,
Ankaralı Namık memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!