Ankaralı Turgut Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1963
Ankaralı Turgut kaç yaşında: 60
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Müzisyen, Şarkıcı
Ankaralı Turgut doğum yeri: Ankara

Ankaralı Turgut Kimdir?

Eğlenceli ve canlı bir tarzla Yöresel Halk müziği ve Arabesk müzik üreten, Ankaralı Turgut 1963 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Turgut Karataş olarak bilinen sanatçı, henüz 12 yaşında iken köy düğünlerinde darbuka çalarak müzik hayatına başladı. Ailesinde, özellikle babasının da davul çalmasıyla, müziki bir atmosferde büyüdü.

Askerlik hizmeti öncesinde müzisyenlik hayatını darbuka çalarak sürdüren Ankaralı Turgut, askerden dönüşünde bağlama çaldı ve Ankara’nın hareketli türkülerini söylemeye başladı. Kısa bir süre sonra, yerel bir prodüksiyonla ilk albümünü çıkardı ve daha sonra amatör olarak üç albüm daha tamamladı.

1994 yılında İstanbul’a taşınan Ankaralı Turgut, Tarkan’ın “Oynama Şıkıdım” şarkısını yeniden yorumlayarak profesyonel müzik hayatındaki ilk albümünü çıkardı. Bu albüm, hiç reklam yapmadan 300 bin kopya satmayı başardı. Başarısını sürdüren Ankaralı Turgut, Barış Manço’nun “Oku Bakim” şarkısını yeniden yorumlayarak ikinci albümünü çıkardı.

Bir boru firmasının reklamından ilham alarak yazdığı “Döşiyelim Abi” isimli türküsü geniş kitleler tarafından beğeniyle karşılandı ve sıklıkla dinlenir hale geldi.

Ankaralı Turgut, Ankara’nın Altındağ ilçesinde, bir gecekondu bölgesinde yaşamaktadır.

1986 yılında Hülya Sakar ile evlenen ve 2006’da ayrıldıktan sonra Meltem Karataş ile evlenen Ankaralı Turgut’un bir önceki evliliğinden 5 çocuğu bulunmaktadır. İkinci evliliği 2 ay sonra 2007’de sona ermiştir.

Ankaralı Turgut’un film ve dizilerde de rol aldığı görülmektedir. Bu diziler ve filmler arasında 2004 yapımı “Omuz Omuza”, 2002 yapımı “Reyting Hamdi”, 2000 yapımı “Mezar Kurtları” ve 1986 yapımı “Olacak O Kadar” gibi yapımlar bulunmaktadır.

Ankaralı Turgut haberleri

Ankaralı Turgut, Ankaralı Turgut biyografisi, Ankaralı Turgut hayatı, Ankaralı Turgut özgeçmişi, Ankaralı Turgut hakkında, Ankaralı Turgut doğum yeri
Ankaralı Turgut fotoğraf, Ankaralı Turgut video, Ankaralı Turgut resim, Ankaralı Turgut kimdir?, Ankaralı Turgut kaç yaşında?, Ankaralı Turgut nereli,
Ankaralı Turgut memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!