Anna Nicole Smith Biyografisi

Doğum tarihi: 28.Kasım.1967

Ölüm tarihi
Anna Nicole Smith kaç yaşında öldü: 40
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Model, Sinema Oyuncusu
Anna Nicole Smith doğum yeri: Houston, Teksas, ABD
Ölüm yeri: Hollywood, Florida, ABD

Anna Nicole Smith Kimdir?

Bilinen adıyla Anna Nicole Smith, aslında Vickie Lynn Hogan, 1967 doğumlu eski bir Playboy modeli ve aktristi. Ünlü American dergisi Playboy’un 1993’teki Playmate of the Year ödülünü kazandıktan sonra tanınmaya başladı. Daha sonra milyarder J. Howard Marshall ile olan düğünü medyanın dikkatini çekti. Marshall, evlendikten 14 ay sonra öldü ve Smith 10 yılı aşkın bir zaman miras davası açtı.

Smith, gerçek adı Vickie Lynn Hogan olan ve 8 Şubat 2007 tarihinde ani bir kalp krizi sonucu Florida’da vefat eden Amerikalı ünlü bir modeldi. Smith’in üçüncü evliliğinde bir kız çocuğu dünyaya getirdi ve 3 gün sonra, ilk evliliğinden olan 20 yaşındaki oğlu Daniel kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Smith, 28 Kasım 1967 tarihinde Donald Eugene Hogan ve Virgie Mae Tabers’in kızı olarak Teksas, Houston’da dünyaya gelmiştir. Ailesi iki yaşında boşandı ve annesi dört kez daha evlendi. İlk evliliği 1971 yılında Donald R. Hart ile oldu. Vickie ismini Nikki Hart olarak değiştirdi ve gelecekte Marilyn Monroe kadar ünlü olmayı hayal etti.

Lisede birinci sınıfta okurken zayıf notlar aldı ve okulu tamamlayamadı. Bir restoranda garson olarak çalışırken 16 yaşında Billy Wayne Smith ile tanıştı ve 17 yaşında evlendi. Çocukları Daniel Wayne Smith doğduktan bir yıl sonra ayrıldılar. Smith, çocuğunu alıp Houston’a dönerek çeşitli yerlerde garsonluk yapmaya başladı. Daha sonra Rick’s Cabaret adlı gece kulübünde striptiz yapmaya başladı ve adını Anna Nicole olarak değiştirdi. Bu kulüpte Teksas’ın en zengin adamı 88 yaşındaki petrol milyarderi Howard Marshall II ile tanıştı.

Hugh Hefner tarafından beğenilen Playboy dergisine fotoğraflarını gönderdi ve Mart 1992’de derginin kapak resmi oldu. Smith’in ismi “Yeni Marilyn Monroe” olarak geçmeye başladı ve 1993’te dergi okuyucuları tarafından Playmate of the Year seçildi.

Marshall ile 27 Haziran 1994 tarihinde evlendi. Marshall, sadece 13 ay sonra 4 Ağustos 1995’te hayatını kaybetti. Smith, Marshall’ın servetinin yarısını istemek için ailesine karşı dava açtı.

Smith, filmlerin yanı sıra 2002’de “The Anna Nicole Show” adında bir reality şovunun ev sahibi oldu. Bu şov, iki sezon boyunca devam etti ve olumlu tepkiler aldı.

2006 yılında Bahamalar’da bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Kızının babası olarak avukatı Howard K. Stern belirlendi ancak çocuğun biyolojik babası DNA testiyle belirlenecekti.

Smith’in oğlu Daniel Smith, kız kardeşiyle hastanede buluştuğu bir gün hayatını kaybetti. Smith, oğlunun ölümünün ardından kızının adını Dannielynn Hope olarak değiştirdi.

Smith, 8 Şubat 2007’de Florida’daki Seminole Hard Rock Cafe Hotel and Casino’da ani bir kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Anna Nicole Smith haberleri

Anna Nicole Smith, Anna Nicole Smith biyografisi, Anna Nicole Smith hayatı, Anna Nicole Smith özgeçmişi, Anna Nicole Smith hakkında, Anna Nicole Smith doğum yeri
Anna Nicole Smith fotoğraf, Anna Nicole Smith video, Anna Nicole Smith resim, Anna Nicole Smith kimdir?, Anna Nicole Smith kaç yaşında?, Anna Nicole Smith nereli,
Anna Nicole Smith memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!