Arif Susam Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1956
Arif Susam kaç yaşında: 67
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Müzisyen
Arif Susam doğum yeri: Elazığ

Arif Susam Kimdir?

Elazığ doğumlu Türk müzisyen Arif Susam, İstanbul Konservatuvarı’nın klasik batı müziği bölümünde 8 yıl süresince yatılı bir eğitim aldı. Piyano, sibemol klarnet, alto saksafon ve tenor saksafon çalmaktadır. Şarkıcı müzik dehasını, Taverna müzik tarzındaki şarkıları ve konuşmalı söyleyişleriyle göstermektedir.

Susam, 1956 yılında dünyaya gelmiştir. İlk albümü “Efsane Aşk” 1984 yılında piyasaya çıkmış ve ardından toplamda 15 albüm çıkarmıştır. Kariyerinde 4 sinema ve video filmde başrol oynamıştır.

1977 yılında askerliğini İstanbul’un Yeniköy semtindeki Kalender Orduevi’nde orkestra şefi olarak yerine getirdi. 1982’de Tarabya’daki “Köşem” adlı restoranda tek başına ve sadece piyanosuyla programlara başladı ve bu programları 14 yıl boyunca sürdürdü. Susam, 5 yıl süreyle Kumkapı Kordon Restaurant’ta sahne aldı ve halen burada sahne almaktadır.

Arif Susam, 1980 yılında Perihan Hanım ile dünyaevine girdi ve bu evlilikten iki erkek çocuğu oldu.

Filmleri; Kader Utansın, Hatıram Olsun, Herşeyi Bitirdik, Benimi Buldun, Veda Gecesi, Doksanlar ve Kolonya Cumhuriyeti gibi yapımlarla ses getirmiştir.

Bununla birlikte yorumladığı Efsane Aşk, Kara Kara, Tavernada Yıldönümü, Kararsız Gönlüm, Kader Utansın, En Büyük Cimbom – Şampiyonluk Gecemiz, O Kadın İçin, Hasreti Kutluyorum, Evliler De Sevebilir – Hasret Olmasın, Beni Düşün, Sevenler İçin, Boncuk Gözlüm, Unutulmuyor, İşte Yeniden – Çılgınım, Sakın Unutma, Aşkımız Bitmesin ve Ölümsüz Sevdim gibi albümlerle müzik sektöründe kendine sağlam bir yer edinmiştir.

Arif Susam haberleri

Arif Susam, Arif Susam biyografisi, Arif Susam hayatı, Arif Susam özgeçmişi, Arif Susam hakkında, Arif Susam doğum yeri
Arif Susam fotoğraf, Arif Susam video, Arif Susam resim, Arif Susam kimdir?, Arif Susam kaç yaşında?, Arif Susam nereli,
Arif Susam memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!