Arzum Onan Biyografisi

Doğum tarihi: 31.Ekim.1973
Arzum Onan kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu: Akrep
Meslek: Dizi Oyuncusu, Model
Arzum Onan doğum yeri: Ankara

Arzum Onan Kimdir?

Ankara’da bir memur ailesinin tek çocuğu olarak 31 Ekim 1973’te dünyaya gelen Arzum Onan, ilk ve ortaöğrenimini Ankara ve İstanbul’da tamamladı. Ümraniye Endüstri Meslek Lisesi’nde Yapı Ressamlığı bölümünü bitirirken, maddi sorunlar ve babasının sağlık durumu nedeniyle üniversite eğitimine devam edemedi. Ancak güzellik yarışmalarıyla hayallerine doğru yolculuğuna devam etti. Gaye Sökmen Ajansı’nda 1992’de manken ve model olarak kariyerine başlayan Onan, 1993’te hem “Miss Turkey” yani “Türkiye Güzeli”, hem de ” Miss Europe” yani “Avrupa Güzeli” unvanlarını kazandı.

Aynı yılın ardından, 1996’da usta oyuncu Mehmet Aslantuğ ile evlendi. 1997-2001 yılları arasında eşi Mehmet Aslantuğ’un başrolde olduğu “Sıcak Saatler” dizisinde performansıyla büyük beğeni kazandı. Daha sonra çeşitli film ve dizi projelerinde yer aldı ve reklamlarda başarılı performanslar sergiledi.

Onan, Mehmet Aslantuğ ile evlilik hayatını sürdürmekte olup, çiftin bir oğulları bulunmaktadır. Ancak 29 Mayıs 2023’te ayrıldılar.

Onan’ın yer aldığı bazı diziler ve filmler:
1997 – Yeni Bir Yıldız
1998 – Sıcak Saatler
2000 – Aşk ve Hüzün
2002 – Zeybek Ateşi
2004 – Sahra
2008 – Kardelen
2009 – Aşkın İkinci Yarısı (Sinema Filmi)
2010 – Hayat Ağacı.

Arzum Onan haberleri

Arzum Onan, Arzum Onan biyografisi, Arzum Onan hayatı, Arzum Onan özgeçmişi, Arzum Onan hakkında, Arzum Onan doğum yeri
Arzum Onan fotoğraf, Arzum Onan video, Arzum Onan resim, Arzum Onan kimdir?, Arzum Onan kaç yaşında?, Arzum Onan nereli,
Arzum Onan memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!