Asım Ekren Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1951

Ölüm tarihi
Asım Ekren kaç yaşında öldü: 70
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Müzisyen
Asım Ekren doğum yeri: Kadıköy, İstanbul
Ölüm yeri: İstanbul

Asım Ekren Kimdir?

1951 yılında İstanbul’un Kadıköy ilçesinde doğan Asım Ekren, bir abla sahibidir. Konservatuar eğitiminin ardından 1960’lı yıllarda Haramiler grubunda bateriste olarak görev almaya başladı.

1970 yılında Şerif Yüzbaşıoğlu, Attila Özdemiroğlu, Selçuk Başar, Uğur Başar ve Garo Mafyan tarafından kurulan İstanbul Gelişim Orkestrası’nda baterist pozisyonunda yer aldı.

1994’ten itibaren Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı’nın Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu’nda bir dizi tanınmış müzisyenle işbirliği içinde müzikal projelere katıldı.

Long-time collaborators Ajda Pekkan ve Kayahan’a eşlik etti ve Kültür Üniversitesi’nde Enstrüman Kursları Sertifika Programları düzenledi.

2009’da, Cengiz Özdemir ve Eylem Pelit ile birlikte bir grup oluşturdu ve FOLKESTRA adı altında modern Türk Halk Müziği ezgilerini enstrümantal bir şekilde yorumladı.

İlk evliliğini İstanbul Gelişim Orkestrası’nın lideri Selçuk Başar’ın kız kardeşi Asuman Başar ile yaptı ve bu evlilikten Binnaz ve Mert Ekren adlarında iki çocuğa sahip oldu.

İkinci evliliğini Mari Güngörmez ile yaptı ve ardından Selma Güneri ve Zerrin Özer ile nişanlandı.

Asım Ekren, 1980’lerde Türkiye’nin o dönemki Başbakanı Turgut Özal’ın kızı Zeynep Özal’la ilişki yaşamaya başladıktan sonra çeşitli nedenlerden dolayı halkın dikkatini çekmiş ve adı “Davulcu” olarak anılmaya başlanmıştır.

Zeynep Özal ile 22 Temmuz 1985’te evlenmiş ve Yağız ve Halil Uğur adında iki oğlu olmuştur ancak bu evlilik 17 Ocak 1990 tarihinde sona ermiştir.

1987’de, Asım Ekren, Güngör Bayrak ile birlikte Bomba isimli bir filmde başrol oynadı ve bu filmde silah kaçakçılığı yapan bir müzisyen karakterini canlandırdı.

Semra Ekren ile 1997 yılında evlendikten sonra lenf kanseri ile mücadele etmeye başlayan Asım Ekren, bu hastalığı nedeniyle 26 Nisan 2021 tarihinde 70 yaşında hayatını kaybetti. Kendisi hayatının son yıllarını Kıbrıs’ta geçirdi.

Asım Ekren haberleri

Asım Ekren, Asım Ekren biyografisi, Asım Ekren hayatı, Asım Ekren özgeçmişi, Asım Ekren hakkında, Asım Ekren doğum yeri
Asım Ekren fotoğraf, Asım Ekren video, Asım Ekren resim, Asım Ekren kimdir?, Asım Ekren kaç yaşında?, Asım Ekren nereli,
Asım Ekren memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!