Asu Maralman Biyografisi

Doğum tarihi: 20.Şubat.1948
Asu Maralman kaç yaşında: 75
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Müzisyen
Asu Maralman doğum yeri: Bakırköy, İstanbul

Asu Maralman Kimdir?

Silvie Bursalıoğlu, 20 Şubat 1948 tarihinde Müzik sevdalısı annesi Mersedes Bursalıoğlu’nun ikinci kız çocuğu olarak İstanbul, Bakırköy’de dünyaya gözlerini açtı. Silvie’nin babası İstapan Bursalıoğlu meslek olarak terzilik ile meşguldü. Asu Maralman, aslen bakırköylü olan meşhur sanatçı Azad Bursalıoğlu’nun yani Nonna Bella’nın kız kardeşi olup, çocukluğunun bir kısmını Üsküdar ve Bakırköy’de geçirerek müziğe anne evinde 5 yaşında piyano ve şan eğitimi alarak geçiş yapmıştır. Ablası gibi ünlü olan Maralman, İstanbul’daki İtalyan Ticaret Lisesi’nde lise eğitimini tamamlamış ve lise yılları boyunca gizlice çeşitli düğün salonlarında sahne alarak hayatına renk katmıştır.

1961 yılında Caddebostan gazinosunda düzenlen bir yarışmada siyah orgeden bir parça söyleyerek tüm jürlerden tam not alan Asu Maralman, 1966 yılında Uğurtan Günal orkestrası ile birlikte sahne çalışmalarını hızlandırmıştır. Bu sırada erkek solist olan Orhan Şevki’le de aynı sahneyi paylaşmıştır. Maralman, 1967 yılında finansal destekle Şevki’yle evlendi ve ne tesadüf ki yine ablası gibi müziğe kendini adayarak Orhan Şevki’nin orkestrasında performans sergilemiştir.

1977 yılında Selmi Andak bestesi olan ve Bülent Pozam’ın söz yazdığı “Bal Gibi Olur” adlı şarkı ile en büyük başarısını yakalamış ve devamında çıkan albümleriyle de ününe ün katmıştır.

Maralman, siline çeşitli isimler bulan Ferit Edgü’nün tavsiyesi üzerine 1974 yılında Asu Maralman ismini kullanmaya başlamıştır.

1970 ve 1980’lerde profesyonel sahne kariyerine devam ederken, 1983 yılında sahne gösterilerini sonlandırmıştır. 1987 ve 1988 yıllarında Amerika ve Kanada’ya giderek sesini bu topraklarda duyurmuştur.

1990’lı yıllardaki sanatsal faaliyetlerine de hız kesmeden devam eden Maralman, bu süreçte müzisyen Mehmet Oylumlu ile ikinci evliliğini yapmıştır.

Günümüzde ise Londra’da eşiyle birlikte yaşayan Asu Maralman, müzik çıktığı bu yolda kendi adına her zaman zirveyi hedeflemiştir.

Asu Maralman haberleri

Asu Maralman, Asu Maralman biyografisi, Asu Maralman hayatı, Asu Maralman özgeçmişi, Asu Maralman hakkında, Asu Maralman doğum yeri
Asu Maralman fotoğraf, Asu Maralman video, Asu Maralman resim, Asu Maralman kimdir?, Asu Maralman kaç yaşında?, Asu Maralman nereli,
Asu Maralman memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!