Asuman Krause Biyografisi

Doğum tarihi: 01.Mart.1976
Asuman Krause kaç yaşında: 47
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Model
Asuman Krause doğum yeri: Berlin, Almanya

Asuman Krause Kimdir?

Asuman Krause, mankenlik, şarkıcılık, oyunculuk ve sunuculuk gibi çok yönlü kariyerlere sahip bir isimdir. Kendisi 1 Mart 1976’da Alman baba ve Çerkes bir annenin kızı olarak Berlin, Almanya’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşta ailesinin boşanması sonucu ablası babası ile yaşarken o annesi ile yaşamayı tercih etti. Annesi o dönemlerde Berlin’deki en popüler üç restorandan birini yönetiyordu. Daha ilkokul çağlarındayken ailesi ile birlikte Türkiye’ye taşındılar ve Ankara’ya yerleştiler. Bir süre Ankara’daki Alman konsolosluğunda eğitim aldıktan sonra Almanya’ya geri döndü ve 1993 yılına kadar babası ve ablası ile birlikte yaşadı.

Krause’nin gençlik yıllarında basketbola ilgisi vardı ve bu ilgisi sayesinde Almanya Genç Milli Basketbol Takımı’na dahil oldu, hatta Berlin’in en iyi 10 oyuncusu arasına girdi ve aynı zamanda basketbol hakemliği yaptı.

1993’te annesi ve ablası Türkiye’ye geri dönme kararı alıp Asuman Krause’yi de yanlarına aldılar. Krause bir daha Almanya’ya dönmedi ve Türkiye’de eğitim yaşamına devam etmeye çalıştı ancak başta Türkçe’ye yabancı olması sebebiyle zorluklar yaşadı. Çeşitli okullarda aradığı eğitimi bulamadıktan sonra Bodrum Lisesi’nde öğrenim görmeye başladı.

Bodrum Lisesi’nde okuduğu süre boyunca Bodrum’da yaşadılar ve liseden sonraysa annesi Alanya’ya taşınırken Asuman Krause, Ankara’da yaşamaya ve çalışmaya karar verdi. Ankara’da Alman havayolu şirketi Aero Lloyd’a katılarak rapor yazımı ve süpervizörlük yaparak iş hayatına atıldı.

1998’de katıldığı bir yarışmada Türkiye’nin ikinci güzeli seçildi. Bu başarısının ardından mankenlik kariyerine başladı ve 2002 yılında İsviçre saat firması Maurice Lacroix’in takviminde yer aldı, bu proje için ünlü ressamların “nü” tabloları esas alınarak yüksek ücretle poz verdi.

2005’te “Yaz Sabahı” adlı gösterinin sunuculuğunu yaptı ve aynı yıl “Sen Ne Dilersen” adlı filmde oyuncu olarak yer aldı. “Sonradan Görme” adlı dizide başrol aldı ve “Aynı Çatı Altında” adlı yapımda rol aldı ve ayrıca “No Şavaş Yes Manken” tiyatro oyunu ve “İyi Aile Çocuğu” tiyatrosu ile oyunculuk kariyerini daha da ilerletti.

2006’da mankenliği bırakarak şarkıcılık kariyerine adım attı ve çeşitli yarışma programları sundu. Manidar olanı, Arjantin’de çekilen “Fear Factor” yarışması ve “Çocuk Oyuncağı” ve Star TV’deki Fear Factor Extreme programıdır.

Dört dili akıcı bir şekilde konuşabilen Asuman Krause, kazandığı paraları gayrimenkullere yatırmış ve 2013’te Bodrum Gündoğan’da kendi adını taşıyan bir konut sitesi yaptırmış, ayrıca Türkbükü’nde deniz manzaralı birçok evi bulunmaktadır.

2011’de Ümit Erdim ile bir ilişkisi oldu. Kasım 2011’de tekrardan yayınlanan Var Mısın Yok Musun adlı yarışma programının sunuculuğunu yaptı. 2015’te yeni başlayan “Kapışma” adlı yarışma programını sundu ve aynı yıl “Big Brother” adlı yarışmanın sunuculuğunu yaptı.

Diskografisi: 2006 – Çok Yalnızım ve 2008 – Kukla albümleri bulunmaktadır.

Filmografi: 2010 – Mükemmel Çift (TV Dizisi) , 2008 – Ece(Hilal) (TV Dizisi) , 2006 – Karanlıkta Makyaj (Seslendirme) (Sinema Filmi) , 2006 – Aynı Çatı Altında (Neşe)(TV Dizisi) , 2005 – Sonradan Görme (Zeynep)(TV Dizisi) , 2005 – Sen Ne Dilersen (Melek) (Sinema Filmi).

Asuman Krause haberleri

Asuman Krause, Asuman Krause biyografisi, Asuman Krause hayatı, Asuman Krause özgeçmişi, Asuman Krause hakkında, Asuman Krause doğum yeri
Asuman Krause fotoğraf, Asuman Krause video, Asuman Krause resim, Asuman Krause kimdir?, Asuman Krause kaç yaşında?, Asuman Krause nereli,
Asuman Krause memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!