Atilla Arcan Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1945

Ölüm tarihi
Atilla Arcan kaç yaşında öldü: 70
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Komedyen
Atilla Arcan doğum yeri: İstanbul
Ölüm yeri: İstanbul

Atilla Arcan Kimdir?

Atilla Arcan, doğum adıyla Atilla Gürses, 1945’de İstanbul’da doğdu. Tiyatro ve sinema dünyasının tanınmış bir ismi olan Muharrem Gürses’in oğlu ve bir erkek kardeşi olan Kemal Gökhan Gürses’in kardeşidir. Tiyatro eğitimini kısmen İngiltere’de tamamlamış bir sanatçıdır.

Atilla Arcan, “Binbir surat Atilla Arcan” adlı gösterileriyle tanınmaktadır. Bu gösterilerde çeşitli ünlüleri mizahi bir dille taklit etmiştir. Sanatçı, ayrıca birçok sinema filmi, tiyatro oyunu ve televizyon dizisinde de yer almıştır. 1991 yılında siyasi olayları ve siyasileri ekrana taşıdığı ‘1001 Surat’ adlı gösterileri ile hatırlanır. Bu gösterilerde Turgut Özal ve Süleyman Demirel gibi birçok siyasi ismi taklit etmiştir.

1984 yılında oyuncu Gül Arcan ile evlenen Atilla Arcan’ın, Şebnem Sevgi Gürses (1979 doğumlu) adında bir kızı ve Barış, Özgür, Çağrı adlarında üç oğlu bulunmaktadır.

16 Kasım 2015’te İstanbul’da kalp krizi sebebiyle 70 yaşında hayata veda etmiştir.

Atilla Arcan’ın filmografisi arasında 2013’te “Aşk Emek İster,” 2012-2015 yılları arasında “Seksenler,” 2012’de “Süpertürk” ve “Kişiliksiz,” 2011’de “Sudan Sebepler,” 2010’da “Sevgi Bağlayınca,” 2009’da “Yeni Yıl Şarkısı” ve “Prenses ve Kurbağa,” 2008’de “Süper Ajan K9” ve “Prenses Perfinya,” 2007’de “Çok Özel Tim” ve “Hayal ve Gerçek” gibi yapımlar yer alır.

Atilla Arcan haberleri

Atilla Arcan, Atilla Arcan biyografisi, Atilla Arcan hayatı, Atilla Arcan özgeçmişi, Atilla Arcan hakkında, Atilla Arcan doğum yeri
Atilla Arcan fotoğraf, Atilla Arcan video, Atilla Arcan resim, Atilla Arcan kimdir?, Atilla Arcan kaç yaşında?, Atilla Arcan nereli,
Atilla Arcan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!