Axl Rose Biyografisi

Doğum tarihi: 06.Şubat.1962
Axl Rose kaç yaşında: 61
Kilo & Boy:
Burcu: Kova
Meslek: Müzisyen
Axl Rose doğum yeri: Lafayette, Indiana

Axl Rose Kimdir?

Famos kalın telli rock virtüözü olan ABD’li William Bruce Rose, Jr. 1962 yılında hayata gözlerini açtı. Bu başarılı müzisyen, Guns N’ Roses grubunun kurucusu ve tek orijinal üye olarak grup üyelerinin sahip olduğu tüm isim haklarına sahip.

6 Şubat 1962’de Lafayette, Indiana’da dünyaya gelen William Bruce Rose Jr, Sharon E. Bailey ve William Rose’nun çocuklarındandı. Rose, dini bir hayata sahip olan ailesi ile katı bir yaşam tarzını sürdürdü. Rose küçük yaştayken, biyolojik babası tarafından cinsel saldırılara uğradı. İki yaşında babasının ailesini terk etmesi üzerine annesi, Stephen Bailey (‘Beetle’) ile ikinci evliliğine yol açtı. Üvey babası tarafından da fiziksel saldırıya uğrayan Rose, Bailey’i babası olarak bildi ve William Bailey adını kullanmaya başladı. 17 yaşında gerçek babasının gerçekliğini öğrenen Rose, tekrar William Rose ismini benimsedi. Rose, katı çocukluğunu aşarak gençliğinde asi bir kişiliğe sahip oldu. Annesinin cinsel saldirilardan sonra bile ayrılmaması ve çocukluğunun bu zorlu koşullarda geçmesi, yetişkinlikte kadınlar ile olan ilişkilerinde problem yaratmıştır.

Rose, çocukluğundan beri müziğe olan yoğun ilgisini kilise korosunda şarkı söyleyerek ve piano çalmaya başlayarak kanıtladı ve Axl adında bir grup kurdu. Öyle ki, Axl ismi sonunda kendine ait bir yasal isim haline geldi.

Gençlik döneminde, Axl Rose polisle birçok kez ters düştü ve saldırı ve toplumsal huzur bozma nedeniyle 20’den fazla kez gözaltına alındı. Bu duruma rağmen, 1980’lerin başlarında avukatının önerisi üzerine doğduğu yeri terk ederek hedeflerine ulaşmak amacıyla rock kariyerine Los Angeles’ta devam etti. Burada eski arkadaşı Izzy Stradlin ile beraber müzik çalışmalarına devam eden Rose, Hollywood Rose, LA Guns, Rapidfire, A.X.L., ve Rose gibi gruplarla çalıştıktan sonra 1985 yazında, Tracii Guns ve Rob Gardner adlı eski L.A Guns üyeleri ile birlikte Gun N’ Roses’u kurdu. Grubun daha sonraki dönemlerinde, Slash Tracii Guns yerine, Steven Adler ise Rob Gardner’ın yerine gruba dahil oldu. Guns N’ Roses, 1986’da Geffen Records ile anlaştı ve 1987’de ilk albümleri olan “Appetite For Destruction”ı piyasaya sürdüler.

Rose, 1990 yılında 1980’li yılların ortasından 1990’lı yılların başlarına kadar süren fırtınalı bir ilişkiyi sonlandırdı. 1990 yılında rock yıldızı Don Everly’nin kızı Erin Everly ile evlendi, fakat bir hafta sonra boşanma başvurusunda bulundu. Rose, Erin Everly’nin hamile kaldığı ve çocuğunu düşürdüğü zaman çok etkilendi. 1991’de önceki evliliği sonlandıran Rose, Stephanie Seymour isimli ünlü bir modele aşık oldu. Seymour ve oğluyla olan sevgi dolu ilişkisi sebebiyle, oğluna Rose’un sahip olamadığı bir baba figürü olmayı dilediği bir ilişki hayal etti.

Rose, aşırı uyuşturucu kullanımı ve konser iptallerine ilaveten söylediği sözlerden dolayı ırkçılık ve homofobi suçlamalarıyla sıkça başı derde girdi. Rose, en son “Chinese Democracy” isimli bir albüm hazırlığında olduğunu duyurdu.

Axl Rose haberleri

Axl Rose, Axl Rose biyografisi, Axl Rose hayatı, Axl Rose özgeçmişi, Axl Rose hakkında, Axl Rose doğum yeri
Axl Rose fotoğraf, Axl Rose video, Axl Rose resim, Axl Rose kimdir?, Axl Rose kaç yaşında?, Axl Rose nereli,
Axl Rose memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!