Aycan Nurcan Şencan Biyografisi

Doğum tarihi: 28.Eylül.1987
Aycan Nurcan Şencan kaç yaşında: 36
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Model
Aycan Nurcan Şencan doğum yeri: Uppsala, İsveç

Aycan Nurcan Şencan Kimdir?

Aycan ve Nurcan Şencan, ikiz kardeşler olarak 1987 yılında İsveç’in Uppsala şehrinde doğdu. Moda tasarımcısı anneleri Zuhal Günaçtı ve babaları Oğuz Şencan’ın kızlarıdır. İkizler, genç yaşta, yani 9 yaşındayken annelerinin moda defilelerinde yer almaya başladılar. Ortaöğretimlerini İsveç’te tamamladıktan sonra 18 yaşında Amerika’ya, Los Angeles’a üniversite eğitimleri için gittiler. Aycan Şencan, Santa Monica College’de Sinema ve Televizyon bölümünde okuyarak 2012’de mezun oldu, öte yandan Nurcan Şencan ise grafik tasarım üzerine eğitim aldı.

Amerika’da tam 8 yıl boyunca yaşadılar. Nurcan’ın grafik tasarım, Aycan’ın ise sinema ve oyunculuk üzerine eğitim aldıkları bu süre zarfında İsveççe ve İngilizce’yi ana dilleri gibi konuştular. Ayrıca Almanca’da da kendilerini ifade edebiliyorlar.

2013’te Aycan Şencan, Kainat Güzeli yarışmasında Zerafet Kraliçesi unvanını kazandı. Daha sonra 2014’te “Bu Tarz Benim” adlı moda yarışmasına katıldı. Bu yarışmada, Ayşenur Balcı, Ayşegül Melisa Doğan, Buse Doğanay, Esra Özüver, Ezgi Baylar, Gizem Güler, Gizem Kayaalp, Melek Balkan, Nur Bozar, Özlem Özden, Roza Şake, Sara Ayşem Koçoğlu, Tuğçe Ergişi, Meltem Keklik gibi rakipleriyle mücadele etti.

“Bu Tarz Benim” yarışmasının final gecesi 20 Aralık 2014’te gerçekleşti ve birinciliği Aycan ve Nurcan Şencan kardeşler elde etti. Jüri oylamasında Ayşenur Balcı ve Ezgi Baylar ile başa baş bir yarış içinde olan ikiz kardeşler, SMS oylaması sonuçlarına göre birinci oldular. Ayşenur Balcı ikinci, Ezgi Baylar ise üçüncü oldu. Aycan ve Nurcan Şencan ikizler, 100 bin liralık büyük ödülün sahibi oldu.

2015 yılında, 31 Ağustos’ta Tv8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan “İşte Benim Stilim” adlı moda yarışmasına da katıldılar. Bu yarışmada Aycan ve Nurcan Şencan, Ayşegül Melisa Doğan, Ayşenur Balcı, Çiğdem Çelik, Emel Özkızıltaş, Ezgi Baylar, Ezgi Ünal, Gizem Güler, Gülnihal Candan, Gülşah Yılmaz, Maria Surina, Nazlı Hamarat, Nazlı Sultan Yayla, Özden Cerrahoğlu, Tuğçe Ergişi ile yarıştılar. İlk eleme gecesi 5 Eylül 2015’te yapıldı ve jüri oylaması sonucunda Maria Surina yarışmadan elendi.

Aycan Nurcan Şencan haberleri

Aycan Nurcan Şencan, Aycan Nurcan Şencan biyografisi, Aycan Nurcan Şencan hayatı, Aycan Nurcan Şencan özgeçmişi, Aycan Nurcan Şencan hakkında, Aycan Nurcan Şencan doğum yeri
Aycan Nurcan Şencan fotoğraf, Aycan Nurcan Şencan video, Aycan Nurcan Şencan resim, Aycan Nurcan Şencan kimdir?, Aycan Nurcan Şencan kaç yaşında?, Aycan Nurcan Şencan nereli,
Aycan Nurcan Şencan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!