Aylin Aslım Biyografisi

Doğum tarihi: 14.Şubat.1976
Aylin Aslım kaç yaşında: 47
Kilo & Boy:
Burcu: Kova
Meslek: Pop Şarkıcısı, Müzisyen
Aylin Aslım doğum yeri: Lich, Almanya

Aylin Aslım Kimdir?

Aylin Aslım, alternatif müzik alanında ilerlemeye devam eden bir Türk sanatçısıdır. Geniş yelpazeli elektronik müzik notları, değişim sürecinde rock ve progressive alt yapıları kullanmasıyla tanınmaktadır. Özellikle soundtrack albümlerinde kendi eserleriyle dikkat çeken Aslım, “Gelgit” isimli albümündeki “Senin Gibi” ve “Zor Günler” şarkılarıyla geniş kitlelerce tanındı.

Aslım, 14 Şubat 1976’da, Almanya’nın Lich kasabasında dünyaya geldi ve bir yaşına geldiğinde ailesiyle birlikte Türkiye’ye döndü. Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, müzik kariyerine 1994’te başladı. Özellikle seslendirdiği cover şarkılarla bilinen Aslım, 1996’da Zeytin adlı bir rock grubunda yer aldı.

1998’de “Roxy Müzik Günleri”nda ikincilik ödülü elde ettikten sonra, aynı yıl “Süpersonik” adlı grubu kurup elektronik alt yapı kullanılan değişik şarkılarla dikkat çekti. “Power Records” ile 2000 yılında anlaşma imzalayarak ilk albümü “Gelgit”i yayımladı ve “Senin Gibi” ve “Zor Günler” isimli iki single ile geniş kitlelere ulaştı.

“Rockistanbul” ve “Creamfields” gibi önemli müzik festivallerinde sahne alarak, müzik kariyerini daha da yükselten Aslım, 2003 yılında “Savaşa Hiç Gerek Yok” isimli single çalışmasını yaptı.

2003’ten itibaren birçok farklı müzik projelerinde yer alan Aslım, ayrıca 2004’te DJ Mert Yücel ile birlikte “Dreamer” isimli İngilizce bir single çıkarıp aynı yıl “Senin Gibi” isimli şarkısıyla ünlü yönetmen Fatih Akın’ın “Duvara Karşı” isimli filminin soundtrack’inde yer aldı.

Aslım, 2005 yılında ikinci albümü “Gülyabani”yi yayımlayarak, elektronik müzikten daha çok sert ve progressive rock türünde şarkılara yönelmeye başladı. Aslım, aynı yılın sonunda Teoman’ın “Balans ve Manevra” isimli filminde rol alarak, aktör kimliğiyle de tanındı.

Yaptığı müzik çalışmaları arasında Nejat Yavaşoğulları ile de birçok projede yer aldı. 2008 yılında, ilkokul öğrencilerine müzik eğitimi vermek amacıyla düzenlenen “Rock Sınıfı” projesinde var olmaktan büyük mutluluk duydu. Aslım, ardından 2009, 2011 ve 2013 yıllarında toplamda üç albüm çıkarttı.

Kariyeri boyunca aşağıdaki albümleri yayımlamıştır:
2000 – Gelgit
2005 – Gülyabani
2009 – Canını Seven Kaçsın
2011 – Başka Bir Dünya
2013 – Zümrüdüanka

Aylin Aslım haberleri

Aylin Aslım, Aylin Aslım biyografisi, Aylin Aslım hayatı, Aylin Aslım özgeçmişi, Aylin Aslım hakkında, Aylin Aslım doğum yeri
Aylin Aslım fotoğraf, Aylin Aslım video, Aylin Aslım resim, Aylin Aslım kimdir?, Aylin Aslım kaç yaşında?, Aylin Aslım nereli,
Aylin Aslım memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!