Ayşegül Ünsal Biyografisi

Doğum tarihi: 17.Ağustos.1973
Ayşegül Ünsal kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Ayşegül Ünsal doğum yeri: İstanbul

Ayşegül Ünsal Kimdir?

İstanbul doğumlu Ayşegül Ünsal, 17 Ağustos 1973 tarihinde dünyaya geldi. Ortaöğrenimini Beşiktaş Kız Lisesinde tamamladıktan sonra 1992’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümüne girdi ve 1996 yılında mezun oldu. 1994 yılından itibaren Hareket Meditasyonları ve Nefes Teknikleri üzerine eğitimlerini sürdürdü.

Yasemin Yalçın Tiyatrosu’nda “Beni Biraz Yönetir misin?” adlı oyunla 1991 yılında sahne hayatına adım atan Ünsal, bu oyunda hem oyuncu hem de dansçı olarak yer aldı ve aynı zamanda yönetmen yardımcılığı görevini üstlendi.

2009 yılında çekimleri tamamlanan “Vali” adlı filmde, Erdal Beşikçioğlu’nun eşi olan Melek Yazıcı karakterini başarıyla canlandırdı. Bu film, “Köprü” adlı diziye devam niteliğindeydi.

2014 yılında “Kiraz Mevsimi” dizisinde Meral karakterini canlandırıp izleyicilerin beğenisini kazandı.

Tiyatroda yer aldığı başarılı oyunlar arasında 1991’deki “Beni Biraz Yönetir misin?” ve 1994-2000 yılları arasında Tiyatro Fora’da sahnelenen “Tekrar Çal Sam”, “Ölümsüzler”, “Klakson Borazanlar ve Bırtlar”, “Benim Küçük Yıldızım” gibi oyunlar bulunmakta. Ayrıca Oyun Atölyesi’nde “Don Juan’ın Gecesi” adlı oyunla da izleyicilerin karşısına çıktı.

Film ve dizi geçmişi oldukça geniş olan Ayşegül Ünsal, “Kiraz Mevsimi”, “MordKommission İstanbul”, “Göl Zamanı”, “Maskeli Balo”, “Vali”, “Sararan Sevdalar”, “Köprü”, “Ağgül”, “Gelin”, “Kuzenlerim”, “Babam ve Biz”, “Sibel”, “Baba Evi”, “Sonradan Görmeler”, “Zamanda Yolculuk”, “Yaz Evi” ve “Süper Baba” gibi çok sayıda yapımda rol aldı.

Ayşegül Ünsal haberleri

Ayşegül Ünsal, Ayşegül Ünsal biyografisi, Ayşegül Ünsal hayatı, Ayşegül Ünsal özgeçmişi, Ayşegül Ünsal hakkında, Ayşegül Ünsal doğum yeri
Ayşegül Ünsal fotoğraf, Ayşegül Ünsal video, Ayşegül Ünsal resim, Ayşegül Ünsal kimdir?, Ayşegül Ünsal kaç yaşında?, Ayşegül Ünsal nereli,
Ayşegül Ünsal memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!