Ayumi Takano Biyografisi

Doğum tarihi: 25.Şubat.1973
Ayumi Takano kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Dizi Oyuncusu
Ayumi Takano doğum yeri: Tokyo, Japonya

Ayumi Takano Kimdir?

Japon aktör, sunucu ve yazar Ayumi Takano, 25 Şubat 1973’te Tokyo, Japonya’da dünyaya geldi ve burada büyüdü. Nihon Üniversitesi Sanat Fakültesi’nin Tiyatro Bölümü’nün televizyon dramaturji programından mezun oldu. Tokyo’nun önde gelen oyunculuk ajanslarından olan Oscar Promotion’da oyunculuk eğitimi alırken reklam filmlerinde rol aldı. Oscar Promotions bünyesinde modellik ve oyunculuk yapmaya devam etti.

1997 yılında Japonya’dan Türkiye’ye taşındı ve “Herşey Çok Güzel Olacak” adlı sinemada Shav Mei karakterini canlandırdı. Ömer Vargı’nın yönetiminde, film Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson’un başrol oynadığı bir yapımdı. Ayumi, bu filmde yer almanın ardından Marmara Üniversitesi Sinema-TV bölümünde yüksek lisans diplomasını kazandı. Daha sonra Ülker Soya Köftesi reklamında ve Sanyo reklamlarında oynadı.

TV dizisi “Aşkım Aşkım”da Makiko karakterini canlandırdı. Başrolde Emel Sayın, Mehmet Ali Erbil ve Doğa Rutkay yer alırken diğer rollerde pek çok ünlü isim yer aldı. Ayumi, 2003 yılında Japonca, İngilizce ve Türkçeyi akıcı bir şekilde konuşan biri olarak, her yıl Tokyo’ya ailesini ziyaret etmektedir. İstanbul’da yaşayan Ayumi, oyunculuk ve sunuculuk yapmaktadır.

Ayumi Takano, 2010 yılında Japonya Dışişleri Bakanlığı tarafından Japonya’nın Türkiye Dostluk Elçisi olarak atanmıştır. Sunucu ve oyuncu olarak tanınan Ayumi’nin ailesinde yemek kültürü son derece önemlidir; babası bir aşçı, annesi bir beslenme uzmanıdır. Ayumi’nin yemek üzerine yoğun bir ilgisi bulunmaktadır ve bu ilgisini 2014 yılında “Ayumi’nin Mutfağı” adlı kitabı ile paylaşmıştır. Kitapta japon yemek tariflerinden suşi nasıl yapılır, çay kültürü gibi konulara değinmiştir.

Oyunculuğunun yanı sıra Ayumi, bir dizi televizyon programında sunuculuk yaptı. Ayrıca çeşitli tiyatro oyunlarında da yer aldı ve birkaç film ve TV dizisinde rol aldı. Yazma kariyerine ise 2003’te World Bazaar’da başladı ve 2006’da Seiryu Dergisi’nde yazmaya devam etti.

Ayumi Takano haberleri

Ayumi Takano, Ayumi Takano biyografisi, Ayumi Takano hayatı, Ayumi Takano özgeçmişi, Ayumi Takano hakkında, Ayumi Takano doğum yeri
Ayumi Takano fotoğraf, Ayumi Takano video, Ayumi Takano resim, Ayumi Takano kimdir?, Ayumi Takano kaç yaşında?, Ayumi Takano nereli,
Ayumi Takano memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!