Azra Akın Biyografisi

Doğum tarihi: 08.Aralık.1981
Azra Akın kaç yaşında: 42
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Model, Dizi Oyuncusu
Azra Akın doğum yeri: Almelo, Hollanda

Azra Akın Kimdir?

Hollanda’da doğan Azra Akın, bir çift Türk göçmenin kızı olup, bale, resim ve müzik gibi sanat dallarında eğitim almıştır. Modellik kariyeri, 1998 yılında Elite Model yarışması Türkiye ayağında birinci olmasıyla başlayan Akın, daha sonra Avrupa Elit Model yarışmasında ilk 15’e girip kendini model olarak kanıtlamıştır.

Star TV’nin 2002 yılında düzenlediği Türkiye güzellik yarışmasında birinci olan Akın, bununla Miss World yarışmasına katılma hakkı kazanmıştır. Protestolar nedeniyle yarışma Nijerya’dan Londra’ya taşınmış ve Akın, 1932’de Keriman Halis’in ardından Türkiye’ye ikinci defa Miss World ünvanını getirmiştir.

Modellikten oyunculuğa geçiş yapan Akın, reklamlar ve TV dizilerinde yer almıştır. 2010 yılında Show TV’de ve daha sonra Star TV’ye transfer olan Yok Böyle Dans’ta yarışmacı olarak yer aldı ve birinci oldu. 2011 yılında yarışmanın ikinci sezonunda jüri olarak görev yapmıştır.

Kişisel hayatında Azra Akın, 2013 yılından beri Atakan Koru ile birliktedir ve Ağustos 2017’de evlendikleri duyurulmuştur. Çiftin bir oğlu vardır.

Akın ayrıca, 2014 yılında Halil Sezai’nin “Çilek” filminde ve Kanal D’nin Galip Derviş dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı. 2015 yılında ise Poyraz Karayel adlı dizide Çiğdem karakterini canlandırdı. 2017 yılında “Her Şey Mümkün” adlı romantik-komedi filminde başrol oynayarak sinemaya da adım atmıştır.

Azra Akın haberleri

Azra Akın, Azra Akın biyografisi, Azra Akın hayatı, Azra Akın özgeçmişi, Azra Akın hakkında, Azra Akın doğum yeri
Azra Akın fotoğraf, Azra Akın video, Azra Akın resim, Azra Akın kimdir?, Azra Akın kaç yaşında?, Azra Akın nereli,
Azra Akın memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!