Barış Akarsu Biyografisi

Doğum tarihi: 29.Haziran.1979

Ölüm tarihi
Barış Akarsu kaç yaşında öldü: 28
Kilo & Boy:
Burcu: Yengeç
Meslek: Müzisyen
Barış Akarsu doğum yeri: Zonguldak
Ölüm yeri: Bodrum

Barış Akarsu Kimdir?

1979 yılında müzisyen Barış Akarsu, Zonguldak’ta Selahattin ve Hatice Akarsu çiftinin çocuğu olarak dünyaya geldi. Ailesiyle birlikte küçük yaşta Amasra’ya yerleşti. Eğitim hayatına Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda başlayan Akarsu, lise eğitimini de Amasra Lisesi’nde tamamladı. Küçük yaşlarından itibaren müziğe ilgi gösteren Akarsu, mızıka, flüt, klavye ve gitar gibi çeşitli enstrümanları ustaca çalmaya başladı. Ayrıca sporla da ilgilenen Akarsu, basketbol ve karatenin yanı sıra yelkencilikle de ilgilendi.

Müzik kariyerine ek olarak animatörlük de yapan Barış Akarsu, böylece bir süreliğine Antalya’da kaldı ve ardından Karadeniz Ereğli’ne taşındı. Burada barlarda müzik yapan Akarsu, aynı zamanda yerel televizyon ve radyolar için programlar hazırladı.

Akarsu, 2004’te Atv’nin Akademi Türkiye yarışmasına katıldı ve bu programda birinciliği kazandı. Ancak, yarışmanın vaat ettiği ödülün gerçekleşmemesi nedeniyle, Akarsu’nun Monaco’daki World Best yarışmasına katılması engellendi. İstanbul’a yerleşen Akarsu, 2005 yılında “Islak Islak” adlı ilk albümünü yayımladı. Bu albümden “Islak Islak” ve “Kimdir O” adlı şarkıları büyük takdir topladı ve tüm Türkiye boyunca konserler vermeye başladı. 2006’da “Düşmeden Bulutlara Koşmak Gerek” adlı ikinci albümünü çıkaran Akarsu, bu albümde “Vurdum en dibe kadar” adlı parçayı çıkış parçası olarak seçti.

Barış Akarsu, Yalancı Yarim adlı televizyon dizisinde başrol oynadığı 2006 yılından bu yana Star kanalında ekranlara geldi. Dizide “Tarık” karakterini canlandıran Akarsu, oyunculuk konusunda da sivrildi.

Akarsu, USDER’in “sosyal kalkınma ve dayanışmaya verdikleri katkı” temalı ödüllerinde En İyi Rock Şarkıcısı Ödülü alırken, FUTURE dergisi tarafından Yılın En Sevilen Rock Sanatçısı Ödülü ve ayrıca CEM KARACA Özel Ödülü’nü kazandı.

Barış Akarsu haberleri

Barış Akarsu, Barış Akarsu biyografisi, Barış Akarsu hayatı, Barış Akarsu özgeçmişi, Barış Akarsu hakkında, Barış Akarsu doğum yeri
Barış Akarsu fotoğraf, Barış Akarsu video, Barış Akarsu resim, Barış Akarsu kimdir?, Barış Akarsu kaç yaşında?, Barış Akarsu nereli,
Barış Akarsu memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!