Bay J Biyografisi

Doğum tarihi: 07.Aralık.1970
Bay J kaç yaşında: 53
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Müzisyen, Şovmen
Bay J doğum yeri: İstanbul

Bay J Kimdir?

Radyo DJ’i ve müzisyen olan Bay J, asıl adıyla Jerfi Benveniste, 7 Aralık 1970’de doğdu. Türkiye doğumlu, İtalyan vatandaşı olan Bay J’nin babası, İstanbul’da nesiller boyu yaşayan İtalyan kökenli Alberto, annesi ise Raşel, bir İspanyol kökenli Türk Musevi’dir. Çocukluğu Şişli’nin kıvrımlı sokaklarında geçmiştir ve İtalyan okullarında eğitim görerek büyümüştür. Eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesi’nde bir yıl hazırlık, iki yıl Kamu Yönetimi, iki yıl İngilizce Öğretmenliği okuyarak devam etmiştir. Daha sonra da Mimar Sinan Üniversitesi’nin Konservatuvarı’nda iki yıl boyunca opera solistliği eğitimi almıştır. Bay J, elektronik müzik eğitimi almak için 1995-1997 yılları arasında Amerika’da, UCLA, California Üniversitesi’nde bulundu.

Asıl mesleği olan müzik hayatını, eğitimini aldığı ve reklam müzikleri yaparak sürdürdü. 1997 ile 2000 yılları arasında 300’ün üstünde reklam filmi ve radyo parçası besteledi. İtalyan radyo DJ’i ve program sunucusu olan Bay J, 1991’de Genç Radyo, 1993’te İngiltere Klas FM ve 1999-2001 arası Number One FM’de sabah programlarını sundu. 2001 itibariyle Power FM’de 9 yıl boyunca program sunduktan sonra Virgin Radio’da çalışmaya başladı.

Bay J, 7 Ocak 2011’den itibaren NTV’de Geveze ile “Fazla Mesai” adlı bir televizyon programı sunmaya başladı. Aynı isimli müzik grubunun da üyesi olan Bay J, 6 yıl boyunca Geveze ile beraber konserler verdi. Ancak 2011’de grup dağıldı. Bunun üzerine Bay J, Ömür Gedik ile birlikte Haçiko için konserler vermeye başladı.

2010 yılında Star TV’de “Çal Kalbimi” adlı bir yarışma programına sunucu oldu. Ayrıca FOX’ta 2010 yılında “101” adlı bir yarışma programının sunucusu oldu. Show TV’de yayınlanan “M.U.C.K.” adlı gençlik dizisinde rol aldı ve kendi karakterini canlandırdı. Stand-up gösterileri de yapan Bay J’nin beslediği tutkularından biridir.

Murat Serezli’nin başrolünde olduğu ve Show TV’de yayınlanan “M.U.C.K.” adlı gençlik dizisinde 2012 yılında rol aldı.

Bay J, 1999 yılında evlendi ve evliliği 2011 yılına kadar 12 yıl sürdü. Eros (2004 doğumlu) adında bir oğlu bulunmaktadır.

2012 yılında Star TV’de yayınlanan “Benzemez Kimse Sana” adlı yarışmada yarışmacı olarak görev aldı.

Bay J’nin kariyerinde önemli noktalar:
DJ. Number FM (Radyo Sunucu)
Klas FM (Radyo Sunucu)
Geveze ile Fazla Mesaj (TV Sunucu)
Power FM (Radyo Sunucu)
Virgin Radio (Radyo Sunucu)
Çal Kalbimi (Program Sunucu)
101 (Program Sunucu)
M.U.C.K. (Oyuncu)
Benzemez Kimse Sana (Yarışmacı)

Bay J haberleri

Bay J, Bay J biyografisi, Bay J hayatı, Bay J özgeçmişi, Bay J hakkında, Bay J doğum yeri
Bay J fotoğraf, Bay J video, Bay J resim, Bay J kimdir?, Bay J kaç yaşında?, Bay J nereli,
Bay J memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!