Bedirhan Gökçe Biyografisi

Doğum tarihi: 21.Mart.1976
Bedirhan Gökçe kaç yaşında: 47
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Şair, Müzisyen, Ses Sanatçısı
Bedirhan Gökçe doğum yeri:

Bedirhan Gökçe Kimdir?

21 Mart’ta Ardahan doğumlu bir memur ailesinin altıncı çocuğu olan Bedirhan Gökçe, Ankara’nın bir gecekondu mahallesinde dünyaya geldi. Babasının ismi Zekeriya, annesinin ismi ise Gülgez’dir. Çocukluğunda mahalle maçlarında su ve sakız satan Gökçe, kazandığı parayı Kemalettin Tuğcu ve Ömer Seyfettin’in hikaye kitaplarına harcardı. Yedi yıl süresince okul tatillerinde TRT’de çaycılık yapan Gökçe, 1988’de TRT’nin seslendirme sınavlarını kazanarak burada memur oldu. Seslendirdiği pek çok parça ve şiiriyle tanınan sanatçı, birçok özel televizyon kanalında programlar yapmış ve TRT’de ‘Bedirhan Gökçe ile Gecenin Kıyısında’ adlı programı sunmuştur.

1993’ten itibaren özel radyolarda şiir okuyan Gökçe, 1995 sonunda Hulki Cevizoğlu’nun teklifini kabul ederek Kanal 6’da haber okumak için memuriyetten istifa etti. Kanal 6’nın haberlerini bir süre seslendirdi. 1996’da Kanal A’da radyo programı yapmaya başladı ve aynı yıl bir şiir albümü çıkardı. Bu süre zarfında çeşitli reklamlar, filmler ve belgeselleri seslendirdi.

Gökçe’nin ilk şiir albümü ‘Üçüncü Sayfa Şiirleri’ 1999 yılında yayınlandı. Moral Prodüksiyon’dan çıkan ‘Başım Gözüm Üstüne’, ‘Güle Yazdım…’ ve ‘Adam Kavga’da Belli Olur’ adlı şiir albümleriyle şiir alanındaki yerini sağlamlaştırdı ve 2005 Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde Şiir Dalında Birincilik ödülüne layık görüldü.

Eylül 2000’de askerlik görevini tamamladıktan sonra Radyo Tatlıses’e geçiş yaptı ve Ankara’dan İstanbul’a taşındı. Ancak ‘Kanal A’ televizyonundaki ‘Damlayan Mısralar’ adlı programına devam etti.

2005’te ‘Şifalı Hüzünler’ adlı kitabını çıkaran Gökçe, aynı yıl Radyo Tatlıses’ten ayrılarak Best FM’e geçti.

Gökçe, 1998’de Ankara’nın yerel televizyonu Kanal A’da yaptığı şiir programıyla, kültür programları dalında RTGD TV OSCAR’ları ödülüne layık görüldü. ‘Damlayan Mısralar’ adlı TV programıyla Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin ‘2000 yılı Radyo TV oskarları’ ödülü ile Kültür Sanat dalında en iyi televizyon programcısı seçildi.

2003 yılında yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu’nun yaptığı ‘A.G.A’ adlı TV dizisinde rol alan Bedirhan Gökçe aynı zamanda siyah kuşak karetecidir.

Bedirhan Gökçe haberleri

Bedirhan Gökçe, Bedirhan Gökçe biyografisi, Bedirhan Gökçe hayatı, Bedirhan Gökçe özgeçmişi, Bedirhan Gökçe hakkında, Bedirhan Gökçe doğum yeri
Bedirhan Gökçe fotoğraf, Bedirhan Gökçe video, Bedirhan Gökçe resim, Bedirhan Gökçe kimdir?, Bedirhan Gökçe kaç yaşında?, Bedirhan Gökçe nereli,
Bedirhan Gökçe memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!