Ben Stiller Biyografisi

Doğum tarihi: 30.Kasım.1965
Ben Stiller kaç yaşında: 58
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Komedyen, Sinema Oyuncusu, Yönetmen
Ben Stiller doğum yeri: New York, A.B.D.

Ben Stiller Kimdir?

Benjamin Edward Stiller, Emmy ödüllü Amerikalı aktör, komedyen ve yönetmen olarak bilinir ve yaygın olarak “Ben Stiller” olarak anılır. 1965 yılında oyuncu bir ailede, New York’ta dünyaya geldi. Sinema dünyasında aktif olarak büyüyen Stiller, hayatını filme adamıştır. Kendi filmlerini yapmaya başladığı 10 yaşından itibaren yeteneğini fark etti ve daha sonra ünlü bir oyunculuk kariyeri yapmaya devam etti.

Üniversite eğitimini bırakarak hemen oyunculuğa odaklandı ve kısa süre sonra popüler komedi programı Saturday Night Live’a katıldı. 1990’ların başında kendi televizyon şovunu yaratan Stiller, bu işte ne kadar başarılı olduğunu gösterdi ve 1993 yılında bir Emmy Ödülü kazandı.

Genç yaşında, Stiller birçok önemli filmi yönetti ve yönetmenliğiyle ilk başarısını 1998 yapımı “There’s Something About Mary” filmi ile yakaladı. Bunun yanında Stiller, 2000 yapımı “Meet The Parents” filmindeki performansıyla da çok övgü aldı.

Stiller, aktörlük kariyerinin yanı sıra birçok başarılı animasyon filmde de seslendirme yaptı. Özellikle “Madagascar” adlı animasyon filmlerde kendine özgü sesiyle ün kazandı. Komedyenlik ve aktörlük yeteneğini birleştirdiği Stiller, 2006 yapımı “Night at the Museum” filmi ile büyük gişe başarısı yakaladı.

Hem aktör hem de yönetmen olarak çalışmaktan hoşlandığını söyleyen Stiller, 2008 yapımı “Tropic Thunder” filmiyle bu iki yeteneğini birleştirdi. Yakın zamanda vizyona girecek projeler arasında ise “The Marc Pease Experiance” ve “The Hardy Boys” gibi filmler bulunuyor.

Özel hayatında ise 2000 yılında kendisiyle “Zoolander” filminde birlikte oynayan Christine Taylor ile evlendi. Çiftin iki çocuğu var. Hollywood’da kendine has bir yer edinen Stiller, Amerikalı komedyenlik camiasında oldukça saygı gören bir figür olmuştur.

Ben Stiller haberleri

Ben Stiller, Ben Stiller biyografisi, Ben Stiller hayatı, Ben Stiller özgeçmişi, Ben Stiller hakkında, Ben Stiller doğum yeri
Ben Stiller fotoğraf, Ben Stiller video, Ben Stiller resim, Ben Stiller kimdir?, Ben Stiller kaç yaşında?, Ben Stiller nereli,
Ben Stiller memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!