Berna Öztürk Biyografisi

Doğum tarihi: 28.Mart.1984
Berna Öztürk kaç yaşında: 39
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Müzisyen
Berna Öztürk doğum yeri: İstanbul

Berna Öztürk Kimdir?

28 Mart 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Berna Öztürk, Bilge ve Belda adlarında iki ablaya sahiptir. Lise eğitimini Ayazağa Işık Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nin Sosyoloji bölümünden mezun olmuştur. Televizyon, sinema ve tiyatro alanlarında çalışmalar yürütürken, kendisini müzikle ifade etme kararı almış ve 1999 yılında DJ’lik kariyerine adım atmıştır.

Berna Öztürk, 2001 yılından itibaren profesyonel DJ’lik yapmaya başlamış ve Almanya, Hollanda, İngiltere, Filipinler, Mısır, Tayland ve İsviçre gibi ülkelerde çok sayıda performans sergilemiştir. Bu deneyimler onu Türkiye’nin en tanınmış DJ’lerinden biri haline getirmiştir. İsimlerinden bazıları Aslızen, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Simge Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk ve Yeşim Erçetin olan diğer yarışmacılarla birlikte Berna Öztürk, 2016 yılında “İşte Benim Stilim Ünlüler” yarışmasına katılmıştır.

Berna Öztürk, aynı zamanda su sporlarına büyük bir ilgi duymakta ve kite board eğitmenliği yapmaktadır. Ablası Bilge ile birlikte Salih Alexander Çakır ve Seda Çelenk’in sahibi olduğu kite board akademisinde hem yarışmalara hazırlanmakta hem de yeni öğrenmek isteyenlere eğitmenlik vermektedir.

2008 yılında “Dancing In The Sun” adını verdiği ve Türkiye’nin ilk bayan DJ albümü olma özelliği taşıyan bir albüm çıkarmıştır. Ayrıca, 2013 yılında Sony Music etiketiyle “Son Verdim Kalbimin İşine” adlı single’ını yayımlamış ve başarılı bir şekilde cover’lamıştır.

2017 yılında Acun Ilıcalı’nın sunuculuğunu yaptığı Survivor yarışmasına katılmış ancak 21 Şubat 2017 tarihindeki eleme konseyinde elenmiştir. Yarışma tarihinin sonunda en çok oyu Ogeday Girişken almış ve birinci olmuştur.

Berna Öztürk, oyunculuk kariyeri boyunca birçok film ve dizide rol almıştır. Bunlardan bazıları; “Saçsaça Başbaşa”, “Görünmez Adam”, “Balans ve Manevra”, “Kuzenlerim” ve “Karlar Eriyince”dir. Ayrıca, “Asayiş Berkkemal”, “Umut Yolcuları” ve “Ayrılık” gibi dizilerde sanat yönetmeni olarak çalışmıştır. 2003 yılında ise Almula Merter yönetmenliğindeki “Vajina Monologları” adlı tiyatro oyununda rol almıştır.

Berna Öztürk haberleri

Berna Öztürk, Berna Öztürk biyografisi, Berna Öztürk hayatı, Berna Öztürk özgeçmişi, Berna Öztürk hakkında, Berna Öztürk doğum yeri
Berna Öztürk fotoğraf, Berna Öztürk video, Berna Öztürk resim, Berna Öztürk kimdir?, Berna Öztürk kaç yaşında?, Berna Öztürk nereli,
Berna Öztürk memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!