Beyazıt Öztürk Biyografisi

Doğum tarihi: 12.Mart.1969
Beyazıt Öztürk kaç yaşında: 54
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Talk-show Sunucusu, Sinema Oyuncusu, Komedyen
Beyazıt Öztürk doğum yeri: Bolu

Beyazıt Öztürk Kimdir?

Türkiye’nin tanınmış şovmenlerinden Beyazıt Öztürk, kapsamlı bir kariyere sahip. Radyo programcılığı, komedi, aktörlük ve talk-show sunuculuğu yapmış olan Öztürk, özellikle “r” harfini telaffuz edememesi ile tanınır. Ancak bu durum, onun popülaritesinin önüne geçmez, aksine daha da büyük bir ilgi çeker. Eğlenceli ve komik talk-show programını uzun yıllardır sürdüren ünlü şovmen, popüler kültürün ayrılmaz bir unsuru olmuştur. Kariyerinin başlangıcından itibaren “Beyaz” ismini kullanmıştır.

Beyazıt Öztürk, 12 Mart 1969’da Bolu’da doğdu. Babası memurdu ve bu sebeple Beyazıt Öztürk, ilk ve orta öğretimini Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde tamamladı. Üniversite sınavını kazanamayınca, güzel sanatlara yönelmeye karar verdi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Seramik-Heykel bölümüne girdi. Üniversite eğitimi sırasında, radyo programcılığına ilgi gösterdi ve Eskişehir radyolarında çalışmaya başladı. Ancak, telaffuz problemi nedeniyle sunuculuk tekliflerinde bulunulmadı. Öztürk, bu dönemde, esprili tarzıyla dikkat çekti ve “Beyaz” ismini ilk kez bir karikatür dergisinde kullandı.

Radyo Klas’ın kurucusu Ömer Karacan tarafından gelen teklif üzerine Beyazıt Öztürk, İstanbul’a taşındı ve burada “Gece Tavuğu” adlı programıyla profesyonel yayıncılığa geçti. Gece Tavuğu’nun geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmasının ardından, 1995 yılında kurulan Number One TV’ye geçti. Burada, karanlık bir silüetten canlı yayınlar yaptı ve yüzünün görünmediği bu yayınlarla büyük ilgi gördü. Ardından, televizyon programları ve stand-up şovları gibi çeşitli projelerde yer aldı.

En çok bilinen programı, talk-show niteliğinde olan ve Türk halkı tarafından büyük beğeni toplanan “Beyaz Show” oldu. Aslen Kanal D’de yayınlanan program, daha sonra Star TV’de devam etti. Öztürk, bu dönemde bir müzik albümü çıkardı ve birçok farklı televizyon programına da ev sahipliği yaptı. Ayrıca, film ve dizilerde de oynadı, son olarak Haluk Bilginer’le birlikte “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?” filminde yer alarak Sadri Alışık adına düzenlenen sinema ödüllerinde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandı.

Öztürk, Okan Üniversitesi Danışma Kurulu Üyesi olmanın dışında, “Beyaz Show” programını bitirdikten sonra 2019 yılında “O Ses Türkiye” adlı ses yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır. 2018’in Ağustos ayında Acun Ilıcalı’nın kanalı Tv8 ile anlaşmıştır.

Beyazıt Öztürk haberleri

Beyazıt Öztürk, Beyazıt Öztürk biyografisi, Beyazıt Öztürk hayatı, Beyazıt Öztürk özgeçmişi, Beyazıt Öztürk hakkında, Beyazıt Öztürk doğum yeri
Beyazıt Öztürk fotoğraf, Beyazıt Öztürk video, Beyazıt Öztürk resim, Beyazıt Öztürk kimdir?, Beyazıt Öztürk kaç yaşında?, Beyazıt Öztürk nereli,
Beyazıt Öztürk memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!