Bob Sinclar Biyografisi

Doğum tarihi: 10.Mayıs.1967
Bob Sinclar kaç yaşında: 56
Kilo & Boy:
Burcu: Boğa
Meslek: Müzisyen, Prodüktör, Pop Şarkıcısı
Bob Sinclar doğum yeri: Le Marais, Paris, Fransa

Bob Sinclar Kimdir?

Fransa’da doğmuş olan Christophe Le Friant, Bob Sinclar mahlasıyla tanınmaktadır. Kendisi bir müzisyen aynı zamanda bir prodüktör. Kendi prodüksiyon şirketi olan Yellow Productions’ı kurarak bu alanda da etkili olmuştur. Başarılı parçalara imza attığı gibi özellikle Love Generation ve World Hold On şarkılarıyla tüm dünyada tanınır hale geldi.

Fransa’nın romantik şehri Paris’te, özgür ruhlarıyla dikkat çeken Le Marais semtinde büyüdü. 80’lerin sonlarında popüler olan acid jazz ve hip hop türlerinden etkilenmeye başladı. Ama asıl hayali profesyonel tenis oyuncusu olmaktı. Ancak müziğe olan ilgisi bu hayalinin önüne geçti ve 18 yaşında DJ kariyerine Chris The French Kiss mahlasıyla başladı. İlk yıldızı parlayan parçası ise “Gym Tonic” oldu. Bu parça Daft Punk üyesi Thomas Bangalter ile ortaklaşa hazırlandı ve Jane Fonda’nın copyright hakkı olmayan aerobik set parçalarından alınan örnekle yapıldı.

Müzik sahnesinde Bob Sinclar adını kullanma sebebi ise Jean Paul Belmondo’nun performansla canlandırdığı Bob Saint-Clair karakterini içeren Philippe de Broca’nın Le Magnifique filminden geçmektedir.

Sinclar, ilk albümü “Paradise”ı 1998’de müzik dünyasına sunarak büyük başarı elde etti. Bu albümün ardından 2000 yılının şarkısı olan “Champs Elysées” geldi. Albüm içerisinde yer alan “I Feel For You” isimli parçasıyla önemli bir comback yaparak İngiltere listelerinde 9. sıraya kadar yükseldi.

Uluslararası alanda da tanınırlık kazanan Sinclar 3. stüdyo albümü olan “III”’ü 2003 yılında çıkarttı. Bu albüm, Sinclar’ın müzik kariyerinde önemli bir dönüm noktası oldu. Sonraki yıllarda da başarılarına başarı katmaya devam etti ve 2004 yılında, “Enjoy” isimli derleme albümünü yayımladı.

Ancak kariyerindeki dönüm noktası ise, onu tüm dünya ile tanıştıran “Western Dream” albümünü 2006 yılında yayınladı. Bu albümün ilk teklisi Love Generation, Gary Pine ile ortaklaşa yayımlandı ve şarkı müzik listelerinde büyük başarı elde etti.

Genel olarak Fransız müzisyen Cerrone’a büyük ilgi duyan Sinclar, 2007’de “Soundz Of Freedom” albümünü yayınladı.

Bob Sinclar’ın ailesinde de ismimiz Ingrid Sinclar ile evli olduğunu belirtmeliyiz.

Kariyerinde yer alan albümler, parçalar, iş birlikleri ve mixler ile Sinclar müzik dünyasında önemli bir kariyere sahip olduğunu ispatlamış oldu. Kendisinin hem tekli parçaları, hem de albümleri uluslararası müzik listelerinde başarıya ulaşmış, ayrıca birçok projede yer alarak kendi sesini ve tarzını yaratmıştır. Kısacası Sinclar, sadece bir DJ olarak değil, aynı zamanda bir müzisyen, prodüktör ve iş birlikleriyle de tanınmaktadır.

Bob Sinclar haberleri

Bob Sinclar, Bob Sinclar biyografisi, Bob Sinclar hayatı, Bob Sinclar özgeçmişi, Bob Sinclar hakkında, Bob Sinclar doğum yeri
Bob Sinclar fotoğraf, Bob Sinclar video, Bob Sinclar resim, Bob Sinclar kimdir?, Bob Sinclar kaç yaşında?, Bob Sinclar nereli,
Bob Sinclar memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!