Brian Molko Biyografisi

Doğum tarihi: 10.Aralık.1972
Brian Molko kaç yaşında: 51
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Müzisyen
Brian Molko doğum yeri: Brüksel, Belçika

Brian Molko Kimdir?

1972 Belçika doğumlu indie/rock müzik sanatçısı Brian Molko, popüler müzik grubu Placebo’nun solist ve gitaristidir. Molko biseksüeldir, grubun diğer üyeleri Olsdal homoseksüel ve Hewitt ise heteroseksüeldir. Grubun cinsel tercihleri genellikle konuşulur ve tartışılır.

Brian Molko, 1972 yılında Belçika’da doğdu. Babası Amerikalı ve uluslararası bir bankacı, annesi ise dindar bir Hıristiyandı ve İskoç İngiliz kökenliydi. Ailesinin beklentileri üzerine yoğun baskı altında büyüdü. 13 yaşında bu baskıya başkaldırmaya başladı ve sigara içmeye, makyaj yapmaya, tırnaklarını boyamaya başladı ve bir dönem uyuşturucularla da haşır neşir oldu.

1990’da, 17 yaşında, Londra’ya taşındı ve Goldsmiths College’da drama eğitimi almaya başladı. Yine aynı okulda eğitim alan Stefan Olsdal ile karşılaştı ve birlikte müzik yapmaya karar verdiler. Robert Schultzberg’in ilk davulculuk görevini üstlendiği ve daha sonra yerini Steve Hewitt’in aldığı Placebo, bu sayede kurulmuş oldu.

1996’da ilk albümlerini çıkaran ve isimlerini veren Placebo, bu albümdeki Nancy Boy ve Bruise Pristine adlı parçalarıyla listelerde başarılı oldu ve U2, Weezer ve Sex Pistols gibi gruplarla birlikte turneye çıktı. Duygusal ve melankolik parçalara yer veren “Without You I’m Nothing” albümü, fan kitlesini genişletti ve listeleri zorladı. Cruel Intentions filmi için “Every You Every Me” adlı şarkıyı yazarak popülerleştiler. Ayrıca, glam rock temalı Velvet Goldmine filminde, Flaming Creatures adlı bir grubu canlandırarak sinema deneyimi yaşadılar.

2000 yılında, Black Market Music adlı üçüncü stüdyo albümüyle politik sözler yazmaya başlayan Placebo, Sleeping with Ghost(2003), toplama bir albüm olan Once More With Feeling: Singles 1996-2004, ve Meds(2006) adlı albümleri çıkardı.

Molko ayrıca, Alpinestars, Trash Palace ve Jane Birkin gibi gruplarla da işbirliği yaparak farklı parçalara vokal verdi.

Molko’nun 4 tanesi Bitch, Tattoo, Goddess ve Louise adını taşıyan gitarlardan başka piyano, saksafon, bateri ve bas gitar çalma yeteneğim vardır.

2005 yılında iki önemli duyguyu aynı anda yaşadı: Monogami ve babalık. Uzun süreli sevgilisi ve fotoğrafçı Helena Berg ile olan ilişkisi ve çiftin Cody adındaki çocuklarının doğumu, bu deneyimlerin yaşanmasını sağladı.

Brian Molko haberleri

Brian Molko, Brian Molko biyografisi, Brian Molko hayatı, Brian Molko özgeçmişi, Brian Molko hakkında, Brian Molko doğum yeri
Brian Molko fotoğraf, Brian Molko video, Brian Molko resim, Brian Molko kimdir?, Brian Molko kaç yaşında?, Brian Molko nereli,
Brian Molko memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!