Bülent Alkış Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1974
Bülent Alkış kaç yaşında: 49
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Bülent Alkış doğum yeri: İzmir

Bülent Alkış Kimdir?

Bülent Alkış, 1974’te İzmir’de dünyaya gelmiştir. Eğitimini tamamladıktan sonra Şiirce ve Tiyatro Merdiven isimli amatör tiyatro gruplarının bir parçası oldu. Genç yaşta, 1992’de Konak Belediye Tiyatrosu’nda sahne almaya başladı ve ilk olarak “Alamanya’dan Bir Yar Gelir Bizlere” adlı oyunda postacı rolüyle tiyatroya adım attı.

9 Eylül Üniversitesi Konservatuarı’nda oyunculuk eğitimi aldı ve başarılı bir şekilde mezun olduktan sonra İstanbul’a yerleşti. Burada bir ajansa kaydını yaptırdı ve İstanbul’daki oyunculuk serüvenine Pınar Çocuk Tiyatrosu’nda başladı. Levent Kırca ve Oya Başar Tiyatrosu’nun “Hangi Yüzle” adlı oyunuyla profesyonel yaşamına geçiş yaptı ve sonrasında Masal Gerçek Tiyatrosu, Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları, Kukla Çocuk Tiyatrosu, Üsküdar Çocuk Tiyatrosu gibi prestijli tiyatrolarda çalışmayı sürdürdü.

Bülent Alkış, 1998’de “Aynalı Tahir” adlı dizide Murat karakterini canlandırarak televizyon ekranlarına geçiş yaptı. 2004’te ise Türkiye’nin yakın tarihindeki döneme ışık tutan “Çemberimde Gül Oya” adlı dizide birçok önemli isimle birlikte rol aldı. 2009’da “Bu Kalp Seni Unutur mu?” ve 2011’de “Bir Çocuk Sevdim” adlı yapımlarda da önemli roller üstlendi.

2013’te “Herşey Yolunda Merkez” adlı dizide ve 2014’te “Kurusıkı” adlı tiyatro oyununda sahne aldı. Aynı yıl “Kırımlı” adlı sinema filminde başrol oynayan Bülent Alkış, 2014’te de “Filinta” adlı diziye dahil oldu ve “Padişah” karakterini canlandırdı.

Bülent Alkış evli olup, Duru adında bir kızı bulunmaktadır. Eşi ise resim öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Bülent Alkış’ın ayrıca 2017’de “Dayan Yüreğim” adlı dizide rol aldığı belirtilebilir.

Bülent Alkış, kariyeri boyunca birçok dizi ve filmde yer almıştır. Bunlardan bazıları; “Soygun Oyunu: Büyük Vurgun”, “Son Şaka”, “Uyanış: Büyük Selçuklu”, “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu”, “4N1K 2”, “İsimsizler”, “Dayan Yüreğim” ve “Filinta” gibi yapımlardır.

Bülent Alkış haberleri

Bülent Alkış, Bülent Alkış biyografisi, Bülent Alkış hayatı, Bülent Alkış özgeçmişi, Bülent Alkış hakkında, Bülent Alkış doğum yeri
Bülent Alkış fotoğraf, Bülent Alkış video, Bülent Alkış resim, Bülent Alkış kimdir?, Bülent Alkış kaç yaşında?, Bülent Alkış nereli,
Bülent Alkış memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!